Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

  • -46%

Studia z dziejów Kvltvry, 1949 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Kultura (z łac. colere, 'uprawa, dbać, pielęgnować, kształcenie') – termin ten jest wieloznaczny, pochodzi od łac. cultus agri („uprawa roli”), interpretuje się go w wieloraki sposób przez przedstawicieli różnych nauk. Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania). Najczęściej rozumiana jest jako całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa. Bywa utożsamiana z cywilizacją. Również charakterystyczne dla danego społeczeństwa wzory postępowania, także to, co w zachowaniu ludzkim jest wyuczone, w odróżnieniu od tego, co jest biologicznie odziedziczone. Całość wiedzy na temat kultury próbuje badać dziedzina wiedzy, jaką jest kulturoznawstwo, jednak także na poszczególnych aspektach kultury uwagę skupiają: filozofia kultury, historia kultury materialnej, antropologia kulturowa, socjologia kultury, etnografia czy memetyka.

Rok wydania: 1949 Wydawnictwo: Gebethner i Wolff Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 11x18.5cm Ilość stron: 616 Waga: 0.4 kg TIN: T00513840

Uwagi: Oprawa mocno wytarta i pożółkła, rogi i brzegi oprawy zdarte, Brzegi stron zakurzone, Strony trochę pożółkłe, Rogi oprawy trochę zagięte, książka nosi ślady po zalaniu.Druk czytelny, Blok spójny.

24,48 zł 45,00 zł

Opinie