O nas

Witamy serdecznie w Antykwariacie i Księgarni Tezeusz!

Nazywam się Andrzej Miszk, jestem założycielem i prowadzącym Antykwariat i Księgarnia Tezeusz. Z wykształcenia filozof i teolog, z upodobania gorliwy czytelnik i myśliciel - amator. Mieszkam w pięknej miejscowości Kasinka Mała w górach Beskidu Wyspowego, w połowie drogi między Krakowem i Zakopanem, u podnóża Lubogoszczy, na uboczu pod lasem.

Antykwariat i księgarnię internetową założyłem w tym pięknym i dość odludnym zakątku, z kilku powodów: żeby móc utrzymać Fundację non-profit i portal Tezeusz.pl, które prowadzę od 9 lat; zaoferować ludziom mądre i stosunkowo tanie książki, które sam chętnie czytam; oraz aby móc dalej mieszkać na odludziu w ciszy, zarabiając na życie w wielkim świecie Internetu.

Po sześciu latach mój skromny pierwotny plan zaowocował stworzeniem 70-osobowej firmy, która kupuje i sprzedaje 400 tysięcy unikalnych książek rocznie w Polsce i na całym świecie blisko 250 tysiącom klientów oferując łącznie ok. 500 tys. tytułów książek nowych, używanych i kolekcjonerskich. AiK Tezeusz od kilku lat jest liderem rynku antykwarycznego w Polsce, zarówno pod względem wielkości repertuaru jak i ilości klientów oraz skali obrotów. 

W  czerwcu 2015 Tezeusz założył filię w Warszawie na Starym Mokotowie. Inicjuje ona Ogólnopolski Skup Książek i Księgozbiorów Tezeusz. Otworzyliśmy też filie w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, które obsługuje 13 wysoko wykwalifikowanych kupców-antykwariuszy.
Wkrótce będziemy obecni w kolejnych kluczowych metropoliach Polski blisko naszych klientów. W czerwcu 2017 roku otworzyliśmy sklep stacjonarny Tezeusza w Lubniu - naszej głównej siedzibie, 800 m od Zakopianki w stronę Nowego Sącza. W sklepie można osobiście oglądać ok. 25 tys. tytułów oraz komputerowo całość naszej oferty, czyli ok. 500 tys. książek.

Mimo iż Antykwariat książkowy Tezeusz oferuje publikacje ze wszystkich dziedzin, naszą specjalność stanowią książki naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne.
Z zakresu filozofii, religioznawstwa, teologii, historii, sztuki, psychologii, socjologii, judaików, europeistyki, pedagogiki, prawa, ekonomi, biznesu, a także z nauk ścisłych m. in. matematyki, informatyki, techniki, inżynierii czy budownictwa. Aktualnie nasza oferta obejmuje wszystkie dziedziny naukowe. Oferujemy też bogaty zbiór literatury pięknej, faktu, fantastyki, komiksy, książki dla dzieci, podręczniki szkolne i akademickie. Wszystko, czego potrzebuje inteligentny i czytający Polak.

Staramy się oferować tylko książki na wysokim poziomie merytorycznym oraz estetycznym. Wysoki poziom oferty zawdzięczamy celowym zakupom jedynie bardzo dobrych księgozbiorów profesorskich i inteligenckich, które nabywamy na terenie całej Polski. Z zasady nie skupujemy i nie sprzedajemy książek o zacięciu ideologicznym zarówno lewicowym, jak i prawicowym, unikamy też książek, które uważamy za nieetyczne lub gorszące. Codziennie wystawiamy do sprzedaży ok. 2000 nowych tytułów, miesięcznie ok. 45 tys.. Posiadamy też bogaty i stale uzupełniany zbiór antyków, czyli książek sprzed roku 1950. Wiele antykwarycznych białych kruków dla kolekcjonerów.

Pięć lat temu staliśmy się również Księgarnią Internetową, dzięki czemu posiadamy najwartościowsze książki pojawiające się na polskim rynku wydawniczym: obecnie ponad 180 tys. tytułów. Oferujemy Państwu zatem łącznie ok. 500 000 tytułów książek nowych i używanych oraz kolekcjonerskich.

 

Staramy się o najwyższy poziom obsługi naszych Klientek i Klientów, oferując Wam:

• błyskawiczną wysyłkę – książka wychodzi do Was w 24 godziny od przyjęcia zamówienia (w przypadku zamówienia książki nowej okres ten może wydłużyć się do 2 dni)*
• solidne i bezpieczne opakowanie w kopertach bąbelkowych i grubych kartonach
• wszystkie formy płatności: przelew, Pay-u, PayPal, Dotpay, za pobraniem, gotówka
• rzetelny opis każdej książki i jej zdjęcia
• szybkie uwzględnienie każdej reklamacji, naprawienie błędu i wynagrodzenie sprawionego niepokoju
• poszukiwanie, systematyczne i skuteczne, zgłaszanych przez Was tytułów
• sprzedaż książek za każdą wymienialna walutę i wysyłkę w dowolne miejsce na całym świecie
• darmową przesyłkę już od zakupów o wartości 200 zł
• szereg atrakcyjnych rabatów i wartościowych gratisów książkowych
• możliwość bezpośrednich zakupów lub odbioru książek w Lubniu - 800 m od Zakopianki w stronę Mszany Dolnej (w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem.)

Naszym Klientom, pragnącym szybko i w dobrej cenie sprzedać swoje księgozbiory oferujemy kompleksową i szybką obsługę:

• 1-2 dni na oszacowanie wartości całego księgozbioru
• możliwość szczegółowej inwentaryzacji księgozbioru w domu u klienta
• atrakcyjny zakup gotówkowy
• bezpieczne zapakowanie i transport księgozbioru na nasz koszt z dowolnego miejsca Polski

Zaufało nam dotąd ponad 10 000 kontrahentów powierzając nam swoje księgozbiory w komis lub sprzedając je za gotówkę: łącznie ok. 3 miliony książek.

Oto kilka rekomendacji:

Opinia I: Jeśli musicie rozstać się z drogimi Wam książkami, oddajcie je w dobre ręce pracowników AiK Tezeusza

Opinia II: Mogę śmiało polecić wszystkim Antykwariat i Księgarnię Tezeusza

Opinia III: AiK Tezeusza to firma, która obsługuje Klienta bardzo profesjonalnie i uczciwie

Więcej opinii znajdą Państwo TUTAJ

Najwyższa jakość naszych usług możliwa jest dzięki wysoko kwalifikowanej 70–osobowej kadrze, którą stanowią w większości absolwenci studiów humanistycznych i ekonomicznych: filozofii, socjologii, filologii polskiej, religioznawstwa, bibliotekoznawstwa, komunikacji społecznej, historii, politologii, ekonomii, zarządzania, pedagogiki., itp. Wspólnie piszemy, czytamy i mówimy w 7 językach europejskich, dzięki czemu możemy oferować szeroką gamę książek obcojęzycznych. Książki są naszą pasją.  W ciągu 7 lat zaufało nam ponad 500 tys. klientów sklepu oryginalnego i  ALLEGRO wystawiając pozytywne i bardzo dobre oceny.

Chcemy połączyć ekologiczno-kontemplacyjną atrakcję mieszkania i pracy wśród pięknych zacisznych gór ze skutecznym działaniem na globalnym rynku, korzystając z najnowszych technologii. Ufamy, że żyjąc i pracując w skupieniu i ciszy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, możemy Wam służyć owocniej i uważniej. Sądzimy, że ta synteza kontemplacyjnych marzeń i wolnorynkowej skuteczności dla wielu ludzi XXI wieku zwiastuje Nową Przyszłość.

Zapraszamy serdecznie do Antykwariatu i Księgarni Tezeusz!

Andrzej Miszk

 

Społeczne inicjatywy Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

Jako firma nie ograniczamy się jedynie do pomnażania zysków - dostrzegamy także potrzeby społeczeństwa, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy społeczne mające na celu rozwój młodzieży oraz wzbudzanie w młodych ludziach pasji do książek.

Potwierdzeniem naszych słów jest między innymi wsparcie, jakie zaoferowaliśmy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dobrej. Byliśmy jednym ze sponsorów nagród podczas organizacji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Przeglądu Form Artystycznych. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy w ramach naszej współpracy:

Podziękowania dla Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

 

Wsparliśmy także grudniową akcję Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu "Mikołaj jest wśród nas". Dzięki przekazanym przez nas książkom Dzieci z Rodzin Zastępczych mogły przeżyć wspaniałe chwile, a zarazem mogły one także pogłębiać swoją wiedzę oraz odzyskać wiarę w to, że świat jest lepszy niż im się wydaje. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy w ramach naszej współpracy:
Podziękowanie dla Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

 

 

Dane firmy:
Antykwariat i Księgarnia Tezeusz sp. z o.o.
34-734 Kasinka Mała 657
NIP: 737 220 86 63, REGON: 365408801, KRS: 0000637060
Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, Wydział XII Gospodarczy
wysokość kapitału zakładowego 2 696 600,00 zł

 

 

Osoby zainteresowane pracą w naszym zespole zachęcamy do zapoznania się z zakładką PRACA