O nas

Antykwariat i Księgarnię Tezeusz założył w 2011 roku Andrzej Miszk. Już po kilku latach działalności staliśmy się największym i najnowocześniejszym antykwariatem w Polsce. Jako lider rynku antykwarycznego posiadamy w swoim księgozbiorze ponad 600 tysięcy książek używanych, nowych i kolekcjonerskich. Możemy się również poszczycić bogatym i stale uzupełnianym zbiorem antyków sprzed 1950 roku oraz wieloma antykwarycznymi białymi krukami dla kolekcjonerów. Dzięki naszej księgarni internetowej umożliwiamy każdemu łatwy i szybki dostęp do wartościowej literatury. Jako firma dostrzegamy także potrzeby społeczeństwa, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy społeczne mające na celu rozwój młodzieży oraz wzbudzanie w młodych ludziach pasji do książek.

Więcej informacji tutaj.

Nasz Zespół

Najwyższa jakość naszych usług możliwa jest dzięki wysoko kwalifikowanej 85-osobowej kadrze, którą stanowią w większości absolwenci studiów humanistycznych i ekonomicznych. Wspólnie piszemy, czytamy i mówimy w 7 językach europejskich, dzięki czemu możemy oferować szeroką gamę książek obcojęzycznych. Książki są naszą pasją, dlatego poszukujemy wartościowych tytułów pośród starych zbiorów i nowych wydawnictw. 

Nasze miejsce

Siedziba główna Tezeusza i sklep stacjonarny mieści się w Lubniu około 800 m od Zakopianki w stronę Mszany Dolnej. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Naszym celem było stworzenie przestrzeni w malowniczej okolicy, która nie tylko przyciągnie klientów, ale też pozwoli naszemu zespołowi na pracę z dala od wielkomiejskiego zgiełku. W sklepie można osobiście oglądać ok. 25 tys. tytułów oraz komputerowo całość naszej oferty. Więcej na temat sklepu znajdziesz tutaj.

Punkty skupu

Posiadamy także stacjonarne punkty skupu w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz  Gdańsku, które obsługuje kilkunastu wysoko wykwalifikowanych kupców-antykwariuszy. Nasi kupcy docierają do wszystkich zakątków Polski po cenne książki i księgozbiory.

Naszym Klientom, pragnącym szybko i w dobrej cenie sprzedać swoje księgozbiory oferujemy kompleksową i sprawną obsługę:


• 1-2 dni na oszacowanie wartości całego księgozbioru
• możliwość szczegółowej inwentaryzacji księgozbioru w domu u klienta
• atrakcyjny zakup gotówkowy
• bezpieczne zapakowanie i transport księgozbioru na nasz koszt z dowolnego miejsca Polski

Więcej na temat skupu książek tutaj.

 

Nasza oferta

Staramy się oferować tylko książki na wysokim poziomie merytorycznym oraz estetycznym. Wysoki poziom oferty zawdzięczamy celowym zakupom jedynie bardzo dobrych księgozbiorów profesorskich i inteligenckich, które nabywamy na terenie całej Polski. Oferujemy publikacje ze wszystkich dziedzin, a naszą specjalnością są książki naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne. Aktualnie nasza oferta obejmuje wszystkie dziedziny naukowe. Posiadamy też bogaty zbiór literatury pięknej, faktu, fantastyki, komiksów, książek dla dzieci i podręczników akademickich. 

Staramy się o najwyższy poziom obsługi naszych Klientek i Klientów, oferując Wam:


• błyskawiczną wysyłkę – książka wychodzi do Was w 24 godziny od przyjęcia zamówienia (w przypadku zamówienia książki nowej okres ten może wydłużyć się do 2 dni)
• solidne i bezpieczne opakowanie w kopertach bąbelkowych i grubych kartonach
• wszystkie formy płatności: przelew, Pay-u, PayPal, Dotpay, za pobraniem, gotówka
• rzetelny opis każdej książki i jej zdjęcia
• szybkie uwzględnienie każdej reklamacji, naprawienie błędu i wynagrodzenie sprawionego niepokoju
• poszukiwanie, systematyczne i skuteczne, zgłaszanych przez Was tytułów
• sprzedaż książek za każdą wymienialna walutę i wysyłkę w dowolne miejsce na całym świecie
• darmową przesyłkę już od zakupów o wartości 200 zł
• szereg atrakcyjnych rabatów i wartościowych gratisów książkowych
• możliwość bezpośrednich zakupów lub odbioru książek w Lubniu - 800 m od Zakopianki w stronę Mszany Dolnej 
 

Opinie

Dotychczas Tezeuszowi zaufało ponad pół miliona klientów. Dziękujemy, że jesteś jednym z nich!

Społeczne inicjatywy Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

Jako firma nie ograniczamy się jedynie do pomnażania zysków - dostrzegamy także potrzeby społeczeństwa, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy społeczne mające na celu rozwój młodzieży oraz wzbudzanie w młodych ludziach pasji do książek. Potwierdzeniem naszych słów jest między innymi wsparcie, jakie zaoferowaliśmy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dobrej. Byliśmy jednym ze sponsorów nagród podczas organizacji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Przeglądu Form Artystycznych. Wsparliśmy także grudniową akcję Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu "Mikołaj jest wśród nas". Dzięki przekazanym przez nas książkom Dzieci z Rodzin Zastępczych mogły przeżyć wspaniałe chwile, a zarazem mogły one także pogłębiać swoją wiedzę oraz odzyskać wiarę w to, że świat jest lepszy niż im się wydaje.

 

Praca

Podoba Ci się to co robimy? Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Sprawdż nasze aktualne oferty TUTAJ lub wyślij swoje CV na adres: [email protected]pl

 

Zapraszamy serdecznie do Antykwariatu i Księgarni Tezeusz.