Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

O nas

Witamy serdecznie w Antykwariacie i Księgarni Tezeusza!

Nazywam się Andrzej Miszk, jestem założycielem i prowadzącym Antykwariat i Księgarnia Tezeusz. Z wykształcenia filozof i teolog, z upodobania gorliwy czytelnik i myśliciel - amator. Mieszkam w pięknej miejscowości Kasinka Mała w górach Beskidu Wyspowego, w połowie drogi między Krakowem i Zakopanem, u podnóża Lubogoszczy, na uboczu pod lasem.

Antykwariat i księgarnię internetową założyłem w tym pięknym i dość odludnym zakątku, z kilku powodów: żeby móc utrzymać Fundację non-profit i portal Tezeusz.pl, które prowadzę od 9 lat; zaoferować ludziom mądre i stosunkowo tanie książki, które sam chętnie czytam; oraz aby móc dalej mieszkać na odludziu w ciszy, zarabiając na życie w wielkim świecie Internetu.

Po sześciu latach mój skromny pierwotny plan zaowocował stworzeniem 60-osobowej firmy, która kupuje i sprzedaje 300 tysięcy unikalnych książek rocznie w Polsce i na całym świecie blisko 250 tysiącom klientów oferując łącznie ok. 300 tys. tytułów książek nowych, używanych i kolekcjonerskich.

Od 15 czerwca 2015 Tezeusz założył filię w Warszawie na Starym Mokotowie. Inicjuje ona Ogólnopolski Skup Książek i Księgozbiorów Tezeusz. Otworzyliśmy też filie w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi.
Wkrótce będziemy obecni w kolejnych kluczowych metropoliach Polski blisko naszych klientów. W czerwcu 2017 roku otworzyliśmy sklep stacjonarny Tezeusza w Lubniu - naszej głównej siedzibie, 300 m od Zakopianki w stronę Nowego Sącza. W sklepie można osobiście oglądać ok. 25 tys. tytułów oraz komputerowo całość naszej oferty, czyli ok. 300 tys. książek.

Na chwilę obecną jesteśmy prawdopodobnie największym repertuarowo i sprzedażowo antykwariatem w Polsce oferującym w bieżącej sprzedaży ok. 300 tys. wartościowych tytułów książek używanych i antykwarycznych. Naszym klientom staramy się zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Sprzedajemy książki w naszych dwóch sklepach internetowych: tutaj i na ALLEGRO, gdzie zaczynaliśmy sprzedaż jako antykwariat humanistyczny, oraz w sklepie stacjonarnym w Lubniu k. Zakopanego.

Mimo iż Antykwariat książkowy Tezeusz oferuje publikacje ze wszystkich dziedzin, naszą specjalność stanowią książki naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne.
Z zakresu filozofii, religioznawstwa, teologii, historii, sztuki, psychologii, socjologii, judaików, europeistyki, pedagogiki, prawa, ekonomi, biznesu, a także z nauk ścisłych m. in. matematyki, informatyki, techniki, inżynierii czy budownictwa. Aktualnie nasza oferta obejmuje wszystkie dziedziny naukowe. Oferujemy też bogaty zbiór literatury pięknej, faktu, fantastyki, komiksy, książki dla dzieci, podręczniki szkolone i akademickie. Wszystko, czego potrzebuje inteligentny i czytający Polak.

Staramy się oferować tylko książki na wysokim poziomie merytorycznym oraz estetycznym. Wysoki poziom oferty zawdzięczamy celowym zakupom jedynie bardzo dobrych księgozbiorów profesorskich i inteligenckich, które nabywamy na terenie całej Polski. Z zasady nie skupujemy i nie sprzedajemy książek o zacięciu ideologicznym zarówno lewicowym, jak i prawicowym, unikamy też książek, które uważamy za nieetyczne lub gorszące. Codziennie wystawiamy do sprzedaży ok. 2000 nowych tytułów, miesięcznie ok. 45 tys.. Posiadamy też bogaty i stale uzupełniany zbiór antyków, czyli książek sprzed roku 1950. Wiele antykwarycznych białych kruków dla kolekcjonerów.

Pięć lat temu staliśmy się również Księgarnią Internetową, dzięki czemu posiadamy najwartościowsze książki pojawiające się na polskim rynku wydawniczym: obecnie ponad 100 tys. tytułów. Oferujemy Państwu zatem łącznie ok. 300 000 tytułów książek nowych i używanych oraz kolekcjonerskich.

Największym atutem, jakim może się pochwalić literacko-naukowy antykwariat wysyłkowy Tezeusz jest fakt, iż oferujemy Państwu możliwość dokonania wyboru pomiędzy książkami nowymi a używanymi – sami decydujecie, która pozycja jest dla Was bardziej odpowiednia, a my spełniamy Wasze życzenia.

Staramy się o najwyższy poziom obsługi naszych Klientek i Klientów, oferując Wam:

• błyskawiczną wysyłkę – książka wychodzi do Was w 24 godziny od przyjęcia zamówienia( w przypadku zamówienia książki nowej okres ten może wydłużyć się do 2 dni)*
• solidne i bezpieczne opakowanie w kopertach bąbelkowych i grubych kartonach
• wszystkie formy płatności: przelew, Pay-u, za pobraniem, gotówka
• rzetelny opis każdej książki i jej oryginalne zdjęcia
• szybkie uwzględnienie każdej reklamacji, naprawienie błędu i wynagrodzenie sprawionego niepokoju
• poszukiwanie, systematyczne i skuteczne, zgłaszanych przez Was tytułów
• sprzedaż książek za każdą wymienialna walutę i wysyłkę w dowolne miejsce na całym świecie
• darmową przesyłkę już od zakupów o wartości ponad 200 zł
• szereg atrakcyjnych rabatów i wartościowych gratisów książkowych
• możliwość bezpośrednich zakupów lub odbioru książek w Lubniu - 300 m od Zakopianki w stronę Mszany Dolnej (w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem.)

Naszym Klientom, pragnącym szybko i w dobrej cenie sprzedać swoje księgozbiory oferujemy kompleksową i szybką obsługę:

• 1-2 dni na oszacowanie wartości całego księgozbioru
• możliwość szczegółowej inwentaryzacji księgozbioru w domu u klienta
• atrakcyjny zakup gotówkowy lub komisowy z możliwością zaliczki
• bezpieczne zapakowanie i transport księgozbioru na nasz koszt z dowolnego miejsca Polski
• w przypadku komisu – gwarantujemy efektywną sprzedaż w dobrych cenach nawet do 90% księgozbioru oraz bezpieczne warunki przechowywania książek, jak i solidne i szczegółowe rozliczenia miesięczne.

Zaufało nam dotąd ponad 10 000 kontrahentów powierzając nam swoje księgozbiory w komis lub sprzedając je za gotówkę: łącznie ok. 3 miliony książek.

Oto kilka rekomendacji:

Opinia I: Jeśli musicie rozstać się z drogimi Wam książkami, oddajcie je w dobre ręce pracowników AiK Tezeusza

Opinia II: Mogę śmiało polecić wszystkim Antykwariat i Księgarnię Tezeusza

Opinia III: AiK Tezeusza to firma, która obsługuje Klienta bardzo profesjonalnie i uczciwie


Więcej opinii znajdą Państwo TUTAJ


Najwyższa jakość naszych usług możliwa jest dzięki wysoko kwalifikowanej 60–osobowej kadrze, którą stanowią w większości absolwenci studiów humanistycznych: filozofii, socjologii, filologii polskiej, religioznawstwa, bibliotekoznawstwa, komunikacji społecznej, historii, a także pedagogiki. Wspólnie piszemy, czytamy i mówimy w 7 językach europejskich, dzięki czemu możemy oferować szeroką gamę książek obcojęzycznych. Książki są naszą pasją. Zaufało nam dotąd ponad 500 tys. klientów Allegro i naszego sklepu internetowego, wystawiając pozytywne i bardzo dobre oceny.

Chcemy połączyć ekologiczno-kontemplacyjną atrakcję mieszkania i pracy wśród pięknych zacisznych gór ze skutecznym działaniem na globalnym rynku, korzystając z najnowszych technologii. Ufamy, że żyjąc i pracując w skupieniu i ciszy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, możemy Wam służyć owocniej i uważniej. Sądzimy, że ta synteza kontemplacyjnych marzeń i wolnorynkowej skuteczności dla wielu ludzi XXI wieku zwiastuje Nową Przyszłość.

Społeczne inicjatywy Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

Jako firma nie ograniczamy się jedynie do pomnażania zysków - dostrzegamy także potrzeby społeczeństwa, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy społeczne mające na celu rozwój młodzieży oraz wzbudzanie w młodych ludziach pasji do książek.

Potwierdzeniem naszych słów jest między innymi wsparcie, jakie zaoferowaliśmy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dobrej. Byliśmy jednym ze sponsorów nagród podczas organizacji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Przeglądu Form Artystycznych. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy w ramach naszej współpracy:

Podziękowania dla Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

 

Wsparliśmy także grudniową akcję Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu "Mikołaj jest wśród nas". Dzięki przekazanym przez nas książkom Dzieci z Rodzin Zastępczych mogły przeżyć wspaniałe chwile, a zarazem mogły one także pogłębiać swoją wiedzę oraz odzyskać wiarę w to, że świat jest lepszy niż im się wydaje. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy w ramach naszej współpracy:
Podziękowanie dla Antykwariatu i Księgarni Tezeusza

 

Zapraszamy serdeczenie do Antykwariatu i Księgarni Tezeusza!

Andrzej Miszk

Dane Firmy:
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Andrzej Miszk

34-734 Kasinka Mała 657
NIP 675 128 86 54
REGON 121563347

Firma prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej dokonanego w dniu 4 lipca 2011 przez Wójta Gminy Mszana Dolna pod nr 2578/2011

nr konta 62 2490 0005 0000 4500 6254 0788

Można również skorzystać z systemu PayPal, wpisując e-mail odbiorcy: [email protected]

Osoby zainteresowane pracą w naszym zespole zachęcamy do zapoznania się z zakładką PRACA