O nas

Antykwariat i Księgarnię Tezeusz założył w 2011 roku Andrzej Miszk. Już po kilku latach działalności staliśmy się największym i najnowocześniejszym antykwariatem w Polsce. Jako lider rynku antykwarycznego posiadamy w swoim księgozbiorze ponad 500 tysięcy książek używanych, nowych i kolekcjonerskich. Możemy się również poszczycić bogatym i stale uzupełnianym zbiorem antyków sprzed 1950 roku oraz wieloma antykwarycznymi białymi krukami dla kolekcjonerów. Dzięki naszej księgarni internetowej umożliwiamy każdemu łatwy i szybki dostęp do wartościowej literatury. Jako firma dostrzegamy także potrzeby społeczeństwa, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkiego rodzaju inicjatywy społeczne mające na celu rozwój młodzieży oraz wzbudzanie w młodych ludziach pasji do książek.

Więcej informacji tutaj.

Nasz Zespół

Najwyższa jakość naszych usług możliwa jest dzięki wysoko kwalifikowanej 70-osobowej kadrze, którą stanowią w większości absolwenci studiów humanistycznych i ekonomicznych. Wspólnie piszemy, czytamy i mówimy w 7 językach europejskich, dzięki czemu możemy oferować szeroką gamę książek obcojęzycznych. Książki są naszą pasją, dlatego poszukujemy wartościowych tytułów pośród starych zbiorów i nowych wydawnictw. 

Nasze miejsce

Siedziba główna Tezeusza i sklep stacjonarny mieści się w Lubniu około 800 m od Zakopianki w stronę Mszany Dolnej. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Naszym celem było stworzenie przestrzeni w malowniczej okolicy, która nie tylko przyciągnie klientów, ale też pozwoli naszemu zespołowi na pracę z dala od wielkomiejskiego zgiełku. W sklepie można osobiście oglądać ok. 25 tys. tytułów oraz komputerowo całość naszej oferty. Więcej na temat sklepu znajdziesz tutaj.

Punkty skupu

Posiadamy także stacjonarne punkty skupu w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz  Gdańsku, które obsługuje kilkunastu wysoko wykwalifikowanych kupców-antykwariuszy. Nasi kupcy docierają do wszystkich zakątków Polski po cenne książki i księgozbiory. Więcej na temat skupu książek tutaj.

Nasza oferta

Staramy się oferować tylko książki na wysokim poziomie merytorycznym oraz estetycznym. Wysoki poziom oferty zawdzięczamy celowym zakupom jedynie bardzo dobrych księgozbiorów profesorskich i inteligenckich, które nabywamy na terenie całej Polski. Oferujemy publikacje ze wszystkich dziedzin, a naszą specjalnością są książki naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne. Aktualnie nasza oferta obejmuje wszystkie dziedziny naukowe. Posiadamy też bogaty zbiór literatury pięknej, faktu, fantastyki, komiksów, książek dla dzieci i podręczników akademickich. 

 

Dotychczas Tezeuszowi zaufało ponad pół miliona klientów. Dziękujemy, że jesteś jednym z nich!

Zapraszamy serdecznie do Antykwariatu i Księgarni Tezeusz.

    

 

Praca

Podoba Ci się to co robimy? Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Wyślij swoje CV na adres: [email protected]