Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Kasy fiskalne 2021

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Od 1 lipca 2021 r. kolejna, największa grupa podatników zostanie objęta obowiązkiem prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas online.
Wprowadzenie kas rejestrujących online wiąże się z wieloma formalnościami. Należy kupić urządzenie mające potwierdzenie prezesa Głównego Urzędu Miar, zawrzeć umowę z serwisantem posiadającym stosowne uprawnienia, zapewnić stałe i bezpieczne połączenie internetowe, a na koniec dokonać instalacji i fiskalizacji kasy. Zakup nowej kasy to wydatek, który częściowo można pomniejszyć dzięki uldze podatkowej. Trzeba jednak pamiętać o możliwości utraty prawa do tej ulgi. Dlatego należy wszystkich formalności dokonać wcześniej, aby nie stracić prawa do ulgi.
Obowiązki wynikające z konieczności prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas online są bardzo rozległe. Do tego pojawiają się nowe interpretacje, które zmieniają dotychczasowe stanowiska urzędów skarbowych. Dlatego konieczna jest ciągła aktualizacja wiedzy w tym zakresie.
Poradnik kompleksowo i przystępnie opisuje:
Kto i kiedy musi wymienić kasę
Jak ewidencjonować i korygować sprzedaż na kasie online
Jakie nowe obowiązki ma sprzedawca w związku z użytkowaniem kas
Jak wystawiać faktury do paragonów
Jak wykazywać sprzedaż na kasie w nowym JPK_VAT
Jak rozliczać ulgę na zakup kas
Całość jest poparta praktycznymi przykładami i licznymi interpretacjami.
Publikacja zawiera także akty prawne dotyczące kas rejestrujących, niezbędne dla ich użytkowników.
Poradnik jest skierowany do wszystkich osób zajmujących się księgowością i rozliczeniami VAT. Będzie również cennym źródłem informacji dla przedsiębiorców, którzy do 30 czerwca 2021 r. muszą wymienić kasy starego typu na kasy online.
Atuty publikacji:
przedstawia aktualne stanowisko organów podatkowych,
zawiera przykłady, wzory pism.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Infor Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 168 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381379731

Opinie