Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Socjologia ogólna

  • -10%

Gender. Spojrzenie krytyczne

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Na mocy Traktatu amsterdamskiego państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały w 1997 roku zobligowane do wprowadzenia strategii gender mainstreaming, która od 1995 roku była równocześnie oficjalną strategią działania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z założeń Rady Europy z 1998 roku wynika, iż strategia ta miała umożliwić gruntowną transformację struktur społecznych i instytucjonalnych w taki sposób, aby zapewniały równe traktowanie kobiet i mężczyzn. () Jednakże różnorodne grupy społeczne twierdzą, że rzeczona strategia jest faktycznie estetycznie przedstawioną zasłoną dla promocji nowej antropologii, pozostającej w wyraźnym konflikcie z tradycyjną koncepcją człowieka, która leżała u źródeł wielowiekowego rozwoju kultury europejskiej i całej cywilizacji euroatlantyckiej. Od wielu lat nieprzerwanie pojawiają się głosy krytyczne, że owa strategia faktycznie stanowi promocję nowej, a w swej istocie nihilistycznej filozofii seksualności.
Niniejsza książka to rezultat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w marcu 2015 roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie reprezentatywny, krytyczny głos w debacie na temat zjawiska, które w języku potocznym określane jest mianem genderyzmu.
(Z Wprowadzenia)

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Jedność Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 228 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379716357

20,88 zł 23,20 zł
+ -

Opinie