Powrót

Polskie

Długa utopia

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Pojawiają się nowe wyzwania. 
Podstarzały i gderliwy SI, Lobsang, zamieszkuje z Agnes na egzotycznym i dalekim świecie. Postanowili wieść normalne życie w New Springfield - adoptowali nawet dziecko. Wydaje się jednak, że nie trafili tam przypadkiem. Krążą pogłoski o dziwnych zjawiskach na niebie, o strachach... Coś jest w tym świecie nie tak... 
Miliony kroków od tego miejsca, Joshua dowiaduje się o ojcu, którego nigdy nie znał, i odkrywa sekretną historię rodziny. Nagle niespodziewanie otrzymuje pilne wezwanie z New Springfield. 
Lobsang zaczyna rozumieć wagę tego, co dzieje się pod powierzchnią jego świata - i zagraża wszystkim światom Długiej Ziemi. Aby z tym walczyć, potrzebne są połączone wysiłki ludzkości, maszyny i superinteligentnych Następnych. A niektórzy muszą złożyć ostateczną ofiarę. 

Oto nadchodzą ponownie - Terry Pratchett i Stephen Baxter. To podniecająca i nieodmiennie porywająca wyprawa. 

,,SFX" 

Powieści o Długiej Ziemi są wspaniale wizualne i inteligentnie wymyślone. ,,Długa Utopia"... przypomina nam, jak czarujący i bogaty jest ten cykl, jak pięknie opisany, z jak barwną wyobraźnią. 

,,FOR WINTER NIGHTS" 

Terry Pratchett (1948-2015) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść ,,Dywan". W 1983 r. ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku - ,,Kolor magii". W 1998 r. został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. 

Stephen Baxter (ur. 1957) jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich autorów science fiction, laureatem licznych prestiżowych nagród, współautorem ,,Odysei czasu". Mieszka w Northumberland.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 384 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380692268

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie