Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

  • Wyspy oporu edukacyjnego
  • Wyspy oporu edukacyjnego

Wyspy oporu edukacyjnego

Ceny od: 2,00 zł do: 33,30 zł

Średnia ocena: 4,5

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książkę tę autor napisał z myślą o tych polskich nauczycielach, którzy potwierdzili swoim zapałem i radykalnością innowacyjnego zaangażowania dostrzegli w idei klas autorskich ogromną szansę na zmianę samych siebie, swojego warsztatu pracy, swoich interakcji z uczniami i ich rodzicami. Równolegle do tworzenia dla dzieci wraz z innymi nauczycielami klas autorskich nowych pomocy dydaktycznych autor proponuje jak najszybciej upowszechniać własne osiągnięcia, sukcesy i porażki, dylematy i „aksjomaty” profesjonalnego działania, rozwiązania prawne i próby ich delegalizacji. Poruszany temat dylematu wolności nauczyciela wynika z jego zakorzenienia w świecie wartości i profesjonalnej wręcz konieczności apelowania do swoich wychowanków o ich rozpoznawanie i urzeczywistnianie we własnym życiu. Kiedy nauczyciele rezygnują z własnej wolności, częściowo przesądzają o podobnym stanie rzeczy w stosunku do swoich wychowanków, czyniąc niejako nieprzejrzystą podstawę ich samobytnej podstawy życia. Dlatego warto zająć się zagrożeniami tej wolności, by pod pragmatycznie sterowaną przez tyranów władzą nie „marniały jednostki, a z nimi zbiorowe stosunki”. Wolny nauczyciel nie musi uwodzić władzy, może się ofiarować innym, stając ponad własnym „ja”, wyzwalając się od lęków, uzależnienia od innych, z bólu poniżenia na rzecz zadbania o owoce swojej pracy. Zaletą wolności przed twórczością jest to, że ta pierwsza nie dzieli środowiska na lepszych czy gorszych, ale staje się punktem wyjścia do „królestwa twórczości” w obszarze edukacji.

Rok wydania: 2008 Wydawnictwo: Impuls Stan: NowaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17x24cm Waga: 0.35 kg EAN: 9788373087972

33,30 zł 37,00 zł
Informacje
Uwagi

Rok wydania: 2008 Wydawnictwo: Impuls Stan: NowaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17x24cm Waga: 0.35 kg EAN: 9788373087972

  • -10%

Rok wydania: 1993 Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 15x23cm Waga: 0.1 kg

Uwagi: Oprawa nieco wytarta i zarysowana. Delikatnie zakurzone brzegi stron. Na grzbiecie książki mała naklejka z numerem bibliotecznym. W książce niewielka pieczątka pobiblioteczna. Lekko pożółkłe kartki.

Informacje

Oprawa nieco wytarta i zarysowana. Delikatnie zakurzone brzegi stron. Na grzbiecie książki mała naklejka z numerem bibliotecznym. W książce niewielka pieczątka pobiblioteczna. Lekko pożółkłe kartki.

Uwagi

Rok wydania: 1993 Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 15x23cm Waga: 0.1 kg

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie