Dodatkowe  15 zł RABATU  na  WSZYSTKO  przy zakupach za min. 179 zł z kodem:  30kwi2024 

Fantasy i horrory

przeglądaj wg:
produkty 1-70 z około 5 370
sortuj:

Fantasy i horrory

produkty 1-70 z około 5 370
sortuj:
przeglądaj wg

Fantasy i horrory 

Fantastyka to nie tylko gatunek literacki, ale także cały nurt kultury i sztuki cieszący się niezmiennie ogromną popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży ale także wśród młodszych i starszych dorosłych. W księgarni internetowej Tezeusz.pl znajdziesz szeroki wybór osadzonych w alternatywnych światach powieści fantasy, a także opowieści grozy i horrory. Oferujemy książki zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów fantastyki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odkrycia niezwykłego świata literatury! 

Książki fantasy dla każdego 

Tworzenie fantastyki daje autorowi wprost nieograniczone możliwości. Fabuły książekfantasy są osadzone w różnych alternatywnych rzeczywistościach, często w zamierzchłych czasach, a zasady działania magii ogranicza jedynie wyobraźnia. Opowieści fantastyczne nierzadko nawiązują do baśni, legend i ludowych podań, korzystając z dawnego dziedzictwa kulturowego. W obrębie nurtu można wyróżnić wiele rodzajów, między innymi: 

  • highfantasy, czyli opowieść najczęściej osadzona w paraśredniowiecznym świecie, w którym występują fantastyczne istoty, takie jak elfy, krasnoludy czy orkowie;  
  • science fiction, inaczej fantastyka naukowa – akcja powieści najczęściej rozgrywa się w bliższej lub dalszej przyszłości i nierzadko dotyczy różnych możliwości rozwoju technologicznego lub podboju kosmosu; 
  • urbanfantasy – fantastyka miejska; akcja opowieści osadzona jest we współczesnym świecie, w którym jednak działają nadprzyrodzone siły; 
  • horror, czyli opowieści grozy, zawierające demoniczne, przerażające wątki,  
  • postapo – podgatunek science fiction, którego akcja rozgrywa się w świecie po „końcu świata”, czyli na przykład jakiejś katastrofie czy wojnie.  

Fantastyka to nie tylkoksiążki, w obrębie nurtu tworzone są także komiksy, gry, czy filmy. To jeden z najszerszych i najbogatszych gatunków, dlatego każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. Zobacz ofertę naszej księgarni i odkryj niezwykły świat fantasy! 

Dlaczego lubimy horrory? 

Opowieści grozy stale cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodzieży, jednak także dorośli lubią się bać. Horrorydzięki wzbudzającym strach wątkom i zaskakującym zwrotom akcji, manipulują aktywnością mózgu i stymulują odczuwanie silnych emocji. Lubimy fascynować się tym, co nas przeraża i odczuwać strach i lęk pod warunkiem, że są one kontrolowane, a wyzwalający je czynnik trzymany na bezpieczny dystans.  

Książki o horrorachto forma opowieści grozy, która przypadnie do gustu każdemu fanowi przerażających filmów i gier. Czytanie oddziałuje na naszą wyobraźnię znacznie mocniej niż oglądanie nagrania, a jeśli puścimy wodze fantazji, możemy stworzyć w głowie niesamowite obrazy. Nie bez powodu mówi się, że strach ma wielkie oczy! 

W naszej księgarni internetowej Tezeusz.pl znajdziesz szeroki wybór horrorów i książek pełnych przerażających, demonicznych wątków, które pobudzą Twoją wyobraźnię i wciągną Cię bez reszty! Od dobrej opowieści grozy wprost nie da się oderwać. Sprawdź ofertę księgarni i zanurz się w fascynującym świecie horroru! 

Cechy i funkcje literatury fantasy 

Literatura fantastyczna i grozy, a szczególnie jej podgatunek nazywany literaturą fantasy, w prostej linii wywodzi się od baśni, legend i podań ludowych. Podobnie jak opowieści przeznaczone dla dzieci, także ten nurt posiada kilka stałych cech, takich jak między innymi: 

  • występowanie magii – może ona mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju akcji, lub działać tylko w tle, jednak zawsze istnieje ona w świecie przedstawionym,  
  • świat zamieszkują nie tylko ludzie, ale również inne humanoidalne rasy, takie jak na przykład elfy, krasnoludy, orkowie i inne,  
  • mogą występować fantastyczne istoty, czy potwory, takie jak smoki, krakeny, ale również wiły, utopce, czy rusałki – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia autora.  

Autorzy fantasy często czerpią inspirację z legend, ludowych opowieści, a także dawnych mitologii, na przykład słowiańskiej, nordyckiej czy celtyckiej. Umieszczenie fabuły w fantastycznym świecie pełnym magii i niesamowitych stworów ma na celu nie tylko zafascynowanie czytelnika, ale również pozwala przekazywać uniwersalne prawdy moralne. Podobnie jak baśń, literatura fantastyczna również pełni funkcję moralizatorską.  

Polskie książki fantasy 

Fantastyka to nurt literatury, po który sięga nie tylko młodzież, ale także dorośli. Niezmiennie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem i ciągle przybywa nowych fanów. Fantasyzyskuje dużą popularność również w Polsce, a książki naszych rodzimych autorów cieszą się uznaniem na całym świecie. Na ich podstawie powstają filmy, seriale i gry.  

W księgarni internetowej Tezeusz.pl oferujemy szeroki wybór powieści polskich autorów fantastyki, nie tylko tych najbardziej znany jak Andrzej Sapkowski, Jarosław Grzędowicz, czy Andrzej Pilipiuk, ale także te bardziej niszowe, debiutanckie książki fantasy, które potrafią wciągnąć równie mocno!  

Polecamy także pozycje dostępne w antykwariacie. Sprzedajemy starsze wydania znanych powieści fantastycznych, które zostały wydane ponownie, a także klasyczne dzieła fantasy. Zachęcamy do korzystania z promocji i kupowania książek w atrakcyjnych cenach!