Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Filozofia - opracowania ogólne

  • Aster von Ernst - Historia filozofii
  • Historia filozofii
  • Historia filozofii
  • Historia filozofii

Aster von Ernst - Historia filozofii

Ceny od: 16,00 zł do: 45,00 zł

Średnia ocena: 4,5

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Historia filozofii (nauka) - inaczej historiografia filozofii - opisuje rozwój filozoficznych prądów od samego początku w starożytnej Grecji (VI w. p.n.e.) do chwili obecnej. Jest nauką filozoficzną badającą i analizującą rozwój problemów filozoficznych, metod uprawiania filozofii, poglądów filozoficznych, nurtów (prądów), szkół, systemów i kierunków filozoficznych na przestrzeni wieków. Spis treści: O filozofii I Filozofia staroindyjska II Filozofia chińska III Filozofia grecka 1. Wczesna filozofia przyrody 2. Świat człowiek, społeczeństwo: od sofistyki do szczytu klasycznej filozofii greckiej 3. Szkoły poarystotelesowskie 4. Teozofia schyłku starożytności: Neoplatonizm IV Filozofia średniowieczna 1. Wczesne chrześcijaństwo i patrystyka 2. Scholastyka V Filozofia Odrodzenia VI Filozofia XVII i XVIII wieku 1. Kartezjanizm 2. Filozofia angielska w XVII i XVIII wieku 3. Leibniz i Oświecenie niemieckie 4. Oswiecenie francuskie i Rousseau 5. Kant VII Filozofia XIX i XX wieku 1. Filozofia niemiecka po Kancie 2. Filozofia francuska w XIX wieku 3. Filozofia angielska w XIX wieku 4. Filozofia niemiecka w połowie XIX wieku: Szkoła heglowska materializm, metafizyka idealistyczna oparta na indukcji 5. Filozofia najnowsza a Zwrot ku historii b Kierkegaard i Nietzsche c Neokantyzm, pragmatyzm i pozytywizm d Filozofia życia i fenomenologia e Fenomenologia i filozofia egzystencjalna ! Uwagi: Brzegi stron zakurzone. Oprawa minimalnie zarysowana, pozaginana i wytarta. Strony delikatnie pożółkłe. Oprawa oderwana od bloku.

Rok wydania: 1969 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Waga: 0.45 kg TIN: T00272467

16,54 zł 24,50 zł
Informacje
Uwagi

  • -33 %

Rok wydania: 1969 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Waga: 0.45 kg

Uwagi: Brzegi stron zakurzone. Oprawa minimalnie zarysowana, pozaginana i wytarta. Strony delikatnie pożółkłe. Oprawa oderwana od bloku.

Informacje

Brzegi stron zakurzone. Oprawa minimalnie zarysowana, pozaginana i wytarta. Strony delikatnie pożółkłe. Oprawa oderwana od bloku.

Uwagi

Rok wydania: 1969 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Ilość stron: 490 Waga: 0.45 kg TIN: T00586813

Uwagi: Oprawa lekko zarysowana i pozaginana. Brzegi stron nieznacznie zakurzone, strony pożółkłe i zaplamione. Grzbiet ksiązki naddarty, blok pękniety.

Informacje

Oprawa lekko zarysowana i pozaginana. Brzegi stron nieznacznie zakurzone, strony pożółkłe i zaplamione. Grzbiet ksiązki naddarty, blok pękniety.

Uwagi

Rok wydania: 1969 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Waga: 0.45 kg TIN: T00530146

Uwagi: Oprawa lekko zarysowana i pozaginana. Brzegi stron nieznacznie zakurzone, strony pożółkłe i zaplamione.

Informacje

Oprawa lekko zarysowana i pozaginana. Brzegi stron nieznacznie zakurzone, strony pożółkłe i zaplamione.

Uwagi

Rok wydania: 1969 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Ilość stron: 531 Waga: 0.45 kg TIN: T00507972

Informacje

Uwagi

Rok wydania: 1969 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x19cm Waga: 0.45 kg TIN: T00460931

Informacje

Uwagi

Opinie