Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Muzyka

Wiktoria Szubelak - Victoria CD

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wiktoria Szubelak, jedną z najbardziej utalentowanych gitarzystek klasycznych młodego polskiego pokolenia, mimo że debiutowała już w wieku 16 lat, to dopiero teraz zdecydowała się na wydanie pierwszej płyty pt. "Victoria".
Artystka debiutowała w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie wykonała Fantazję dla szlachcica Joaquina Rodrigo z Sinfonica Juvenil Teresa Carreo.
Wiktoria Szubelak koncertowała w Europie oraz w Ameryce Południowej. Występowała m.in. na IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym GuitarFestPeru w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre oraz V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym Cuerdas Al Aire w Limie. W 2015 roku Wiktoria została zaproszona m.in. do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji oraz Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w City of Derry.
Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, a obecnie doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u Sergio Assada, Odair Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Mller-Peringa.
Wiktoria Szubelak jest laureatką licznych konkursów gitarowych m.in. I nagrody w kategorii solowej oraz duetu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów oraz nagród na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Sanoku i na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im Czesława Droździewicza Krynica 2010.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: SOLiTON Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Waga: 0.5 kg EAN: 5901571094601

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie