Dodatkowe  15 zł RABATU  na  WSZYSTKO  przy zakupach za min. 179 zł z kodem:  30kwi2024 

Matematyka, statystyka

przeglądaj wg:
produkty 1-70 z około 13 300
sortuj:

Matematyka, statystyka

produkty 1-70 z około 13 300
sortuj:
przeglądaj wg

Opisywanie świata na podstawie pojedynczych obserwacji byłoby ogromnie trudne, jeśli nie niemożliwe. Statystyka z pomocą matematyki pozwala na gromadzenie i analizę danych w taki sposób, aby obserwacje i eksperymenty dawały rzetelny opis rzeczywistości. Okazuje się bowiem, że dzięki tym narzędziom, możliwe jest wnioskowanie o całej populacji, nawet jeśli w eksperymencie wzięła udział tylko grupa ludzi.

Statystyka towarzyszy wielu naukom: ścisłym, społecznym, ekonomicznym, a jej choćby podstawowe rozumienie pozwala zachować czujność w dobie natłoku informacji i być odpornym na manipulacje. Książki z kategorii matematyka – statystyka pomogą Ci przyswoić statystyczną wiedzę i wyćwiczyć swoje umiejętności w praktycznych zadaniach matematycznych. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące, jak i studenci czy naukowcy.

Statystyka matematyczna – największa zmora czy genialne narzędzie?

Chociaż początki nauki statystyki matematycznej mogą spędzać sen z powiek, warto przebrnąć przez ten etap, by wkrótce posiąść doskonałe narzędzie do pracy w naukowym środowisku. Statystyka matematyczna porusza wiele zagadnień – jeśli któreś szczególnie Cię zainteresowało, w księgarni internetowej Tezeusz znajdziesz książki, z którymi pogłębisz dany temat.

Niezależnie od tego, czy wiedza ze statystyki matematycznej ma Ci pomóc w opracowaniu eksperymentu i zdobycie grantu, czy też w uzyskaniu zaliczenia z trudnego egzaminu – śmiało sięgnij po podręcznik, który odczaruje tę dziedzinę wiedzy.

Matematyka, statystyka – od liceum po doktorat

Zaawansowana matematyka ze statystyką pojawia się już w szkole średniej. Stanowi to dobry wstęp do dalszej edukacji na kierunkach ścisłych, ale i społecznych. Jeśli już na tym etapie udało Ci się odkryć, że chcesz się realizować w środowisku naukowym, przydadzą Ci się akademickie opracowania. Jeśli jednak obawiasz się, jak na egzaminie dojrzałości pójdzie Ci statystyka, zadania maturalne pomogą Ci oswoić ten temat i poczuć się pewnie.

Matematyka i statystyka to dziedziny same w sobie stanowiące potężny obszar, w którym można szukać swojej specjalizacji. Nauka rozszerzyła się tak bardzo, że nawet to, co kiedyś stanowiło jedynie narzędzie, obecnie funkcjonuje jako samodzielna dziedzina. Dla pasjonatów i profesjonalistów proponujemy zaawansowane opracowania naukowe, zbiory zadań i podręczniki teoretyczne.

Oferujemy również ćwiczenia przygotowane z myślą o studentach konkretnych kierunków. Matematyka i statystyka w podręcznikach dla chemików, fizyków czy inżynierów pomoże w codziennych zmaganiach w laboratorium, a dzięki precyzyjnie dobranej tematyce, nie będziesz poświęcać czasu na mniej praktyczne zagadnienia.

Statystyka w matematyce – nie tylko dla naukowców

Znajomość metody naukowej i narzędzi, którymi naukowcy się posługują nie są zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Zrozumienie tych zagadnień pozwoli lepiej analizować dane, jakie codziennie pojawiają się w medialnych doniesieniach. Poznanie statystyki matematycznej pobudza czujność i krytyczne podejście do prezentowanych informacji. Z drugiej strony gwarantuje lepsze rozumienie tego, czym zajmują się na co dzień naukowcy i co tak naprawdę oznaczają wyniki ich badań.

Wartościowe pozycje z obszaru matematyki i statystyki znajdziesz w internetowej księgarni Tezeusz.pl. Znajdź książkę dla siebie i rozwijaj swoje kompetencje. Ta wiedza przyda Ci się w szkole, na studiach i w codziennym życiu. Statystyka jest w końcu nie tylko obecna na maturze, ale i każdego dnia, niezależnie od wybranego zawodu.