Dodatkowe  15 zł RABATU  na  WSZYSTKO  przy zakupach za min. 179 zł z kodem:  30kwi2024 

Solidarni z Ukrainą

Jako Antykwariat i Księgarnia Tezeusz pragniemy okazać wsparcie i pomoc obywatelom z Ukrainy. Ogrom toczącego się zła jest nie do wyobrażenia. Tym bardziej w tym trudnym czasie powinniśmy być razem. 

 

* W ramach solidarności z Ukrainą – z każdego zamówienia złożonego na naszej stronie  – przekazujemy 1% na pomoc dwóm rodzinom uchodźców z Ukrainy, którymi opiekuje się firma. Udało nam się wynająć i zagospodarować mieszkanie dla nich, zakupić żywność i wszystkie niezbędne rzeczy codziennego użytku oraz router dla 16 letniego chłopca, który dzięki temu może kontaktować się ze swoją szkołą na Ukrainie.

* Udostępniamy naszą flotę samochodową w całej Polsce. Jeżeli potrzebujecie transportu do przewiezienia potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 539 915 890

* W naszym sklepie stacjonarnym udostępniamy puszkę Polskiego Czerwonego Krzyża - za każdy datek otrzymacie od nas książkę w podziękowaniu. Do 22 marca udało się zebrać 312 złotych. Cała kwota została przekazana do PCK na pomoc Ukrainie. Dziękujemy serdecznie za wszystkie datki i gorąco zachęcamy do dalszego wsparcia naszej zbiórki.

* Cały zysk ze sprzedaży książek w naszym sklepie stacjonarnym z niedzieli 6 marca w wysokości 1500 złotych przekazaliśmy na Polski Czerwony Krzyż na pomoc Ukrainie.

* Jesteśmy otwarci i przygotowani na zatrudnienie osób z Ukrainy do pracy w Antykwariacie i Księgarni Tezeusz.

* Na początku marca wynajęliśmy mieszkanie w Rabie Niżnej na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Od 7 marca przebywa w nim już jedna z rodzin - mama Oksana z dwoma synami - Artemem (16 lat) i Danilem (10 lat). 11 marca dołączyła do niej kolejna, zaprzyjaźniona rodzina z Ukrainy, mama Katerina z dwójką dzieci - synem Wiktorem (14 lat) oraz córką Alisą (7 lat). Młodsze dzieci uczęszczają już do szkoły w Rabie Niżnej, a dzięki kursowi online uczą języka polskiego.

* W naszym sklepie stacjonarnym trwa również zbiórka darów. Zapraszamy do udziału chętnych do wsparcia tej inicjatywy. Wszystkie dary będziemy przekazywać na bieżąco potrzebującym rodzinom uchodźców z Ukrainy, które znalazły schronienie w wynajętym przez nas mieszkaniu.

 

O kolejnych akcjach wspierających obywateli Ukrainy będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych na których będą pojawiać się komunikaty, jak wszyscy możemy wesprzeć naszych sąsiadów.

 

Sława Ukrajini!