Witamy serdecznie w Antykwariacie i Księgarni Tezeusz!

Nazywam się Andrzej Miszk, jestem założycielem i prowadzącym Antykwariat i Księgarnia Tezeusz. Z wykształcenia filozof i teolog, z upodobania gorliwy czytelnik i myśliciel - amator. Mieszkam w pięknej miejscowości Kasinka Mała w górach Beskidu Wyspowego, w połowie drogi między Krakowem i Zakopanem, u podnóża Lubogoszczy, na uboczu pod lasem.

Antykwariat i księgarnię internetową założyłem w tym pięknym i dość odludnym zakątku, z kilku powodów: żeby móc utrzymać Fundację non-profit i portal Tezeusz.pl; zaoferować ludziom mądre i stosunkowo tanie książki, które sam chętnie czytam; oraz aby móc dalej mieszkać na odludziu w ciszy, zarabiając na życie w wielkim świecie Internetu.

Po dziesięciu latach mój skromny pierwotny plan zaowocował stworzeniem 90-osobowej firmy, która kupuje i sprzedaje w Polsce i na całym świecie ponad pół miliona unikalnych książek rocznie. Posiada blisko 250 tysięcy klientów i oferuje łącznie ponad 600 tysięcy tytułów książek nowych, używanych i kolekcjonerskich. AiK Tezeusz od kilku lat jest liderem rynku antykwarycznego w Polsce, zarówno pod względem wielkości repertuaru jak i ilości klientów oraz skali obrotów. 

W  czerwcu 2015 Tezeusz założył filię w Warszawie na Starym Mokotowie. Inicjuje ona Ogólnopolski Skup Książek i Księgozbiorów Tezeusz. Otworzyliśmy też filie w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, które obsługuje 15 wysoko wykwalifikowanych kupców-antykwariuszy. Wkrótce będziemy obecni w kolejnych kluczowych metropoliach Polski blisko naszych klientów. Planujemy otwarcie kolejnych filii w Warszawie, Katowicach, Lublinie, Szczecinie i Poznaniu. W czerwcu 2017 roku otworzyliśmy sklep stacjonarny Tezeusza w Lubniu - naszej głównej siedzibie, 800 m od Zakopianki w stronę Nowego Sącza. W sklepie można osobiście oglądać ok. 25 tys. tytułów oraz komputerowo całość naszej oferty, czyli ponad 500 tysięcy książek.

Mimo, iż Antykwariat książkowy Tezeusz oferuje publikacje ze wszystkich dziedzin, naszą specjalność stanowią książki naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne. Z zakresu filozofii, religioznawstwa, teologii, historii, sztuki, psychologii, socjologii, judaików, europeistyki, pedagogiki, prawa, ekonomi, biznesu, a także z nauk ścisłych m. in. matematyki, informatyki, techniki, inżynierii czy budownictwa. Aktualnie nasza oferta obejmuje wszystkie dziedziny naukowe. Oferujemy też bogaty zbiór literatury pięknej, faktu, fantastyki, komiksy, książki dla dzieci, podręczniki szkolne i akademickie. Wszystko, czego potrzebuje inteligentny i czytający Polak.Staramy się oferować tylko książki na wysokim poziomie merytorycznym oraz estetycznym. Wysoki poziom oferty zawdzięczamy celowym zakupom jedynie bardzo dobrych księgozbiorów profesorskich i inteligenckich, które nabywamy na terenie całej Polski. Codziennie wystawiamy do sprzedaży ok. 2000 nowych tytułów, miesięcznie ok. 45 tys. Posiadamy też bogaty i stale uzupełniany zbiór antyków, czyli książek sprzed roku 1950. Wiele antykwarycznych białych kruków dla kolekcjonerów.

Zapraszam serdecznie do Antykwariatu i Księgarni Tezeusz!