Antykwariat i Księgarnia Tezeusz

W sercu malowniczego Beskidu Wyspowego powstała księgarnia i największy antykwariat internetowy w Polsce. Motywacją do stworzenia Tezeusza była miłość i szacunek do książek – zarówno jeśli chodzi o przywrócenie wartości książkom starym i zapomnianym, jak również popularyzacja czytelnictwa i promocja nowości wydawniczych z Polski i z zagranicy.

 

Historia

Tezeusz powstał prawie 8 lat temu z myślą o przywróceniu wartości książkom – starym, używanym, często zapomnianym oraz nowościom – dzięki ich skutecznej promocji. Książkom, do których lubimy wracać i z którymi nie potrafimy się rozstać – intelektualnym, skłaniającym do refleksji, ale również takim, które dają ukojenie dla umysłu. Z małej firmy staliśmy się liderem rynku antykwarycznego w Polsce, którego wyróżnia nie tylko wielkość repertuaru, ale również indywidualne podejście do każdego Klienta.

 

Asortyment

W swoim asortymencie posiadamy łącznie ponad 500 tysięcy książek używanych, nowych i kolekcjonerskich z każdego gatunku literackiego.

 

Skup książek

W 2015 roku założyliśmy filię w Warszawie, na Starym Mokotowie, inicjując tym samym Ogólnopolski Skup Książek i Księgozbiorów Tezeusz. Obecnie nasze filie znajdują się również w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Obsługuje je 12 wykwalifikowanych kupców-antykwariuszy.

 

Sklep stacjonarny

Od 2017 roku możesz nas odwiedzić nie tylko na stronie www, ale również osobiście w sklepie, który znajduję się w Lubniu – uroczej miejscowości w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem. W sklepie można osobiście obejrzeć ponad 25 tysięcy tytułów oraz zapoznać się z asortymentem online.

 

Chcesz nas lepiej poznać? Napić się kawy i porozmawiać o ulubionych książkach? Czekamy na Ciebie. 🙂

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

NAJNOWSZE WPISY

KALENDARZ

KĄCIK LITERACKI

RECENZENCI

Justyna Zarzycka

To lektura nie tylko dla miłośników Z Archiwum X, to też erudycyjna książka, której Autor próbuje uchwycić, co dzieje się, gdy ludzie stają w obliczu tajemnic, a odniesienia historyczne uświadamiają, że jeszcze nie tak dawno było znacznie więcej niewyjaśnionych historii…

Justyna Zarzycka

Prowadzona w pierwszej osobie (i – co jest rzadkością – w czasie teraźniejszym, co służy zdynamizowaniu akcji) narracja pozwala Czytelnikowi oglądać wydarzenia z perspektywy bohaterki, a jednocześnie wyciągać własne wnioski. Ten thriller psychologiczny jest też wbrew pozorom dobrą lekturą dla odprężenia.

Małgosia Kowalska

Dziecko ma prawo do szacunku - wyrecytował. - Dziecko ma prawo do rozwoju. Dziecko ma prawo do bycia sobą. Dziecko ma prawo do smutku. Dziecko ma prawo do nauki. I wreszcie dziecko ma prawo do popełniania błędów.

Justyna Zarzycka

Co znamienne, sam Manson nie znalazł się w centrum uwagi Meredith, uznała go za psychopatę; był inicjatorem zbrodni, ale to wykonawcy, a właściwie wykonawczynie jego poleceń stały się obiektem studiów. Co sprawiło, że przeciętne młode kobiety stały się oprawcami? Uległy odczłowieczeniu, stając się swoistymi marionetkami, za których sznurki pociągał Manson?

Justyna Zarzycka

Czytelnik poznaje różne historie i rozmaite punkty widzenia; to nie są tylko opowieści o adrenalinie, która uzależnia, ale i wnioski wyciągnięte z tego, co się widziało, uświadomienie sobie, jaką wartość mają rzeczy, które szczęśliwsi ludzie, znający wojnę jedynie ze słyszenia, traktują jako normalne, jak jedzenie czy woda do picia.

×