Wielka księga

Tutaj jestem. Ogólnopolski Konkurs Literacki

8 lutego 2024 Admin Brak Komentarzy

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza osoby piszące amatorsko do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą Tutaj jestem. To już czternasta edycja tego konkursu adresowanego do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i którzy nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa. Nagrodę stanowi wydanie przez Podlaski Instytut Kultury wybranej przez jury pracy, która zostanie profesjonalnie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana.

Cieszy nas bardzo, że konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej znany i że zgłaszanych prac jest z każdym rokiem coraz więcej – mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku – wiemy, że wiele osób pisze powieści, nowele, opowiadania i chowa swoje prace do szuflady. Najwyższy czas je wyjąć i pokazać światu. Czekamy na zgłoszenia do końca maja.

Mottem konkursu, tradycyjnie już, są słowa Michała Zabłockiego:

Tutaj jestem, gdzie byłem,
Gdzie się urodziłem,
Tu się wychowałem
I tutaj zostałem.
Mogłem jechać, wyjechać
I stąd się oddalić,
Ale jednak zostałem
Z tymi, co zostali (…).

Michał Wojciech Zabłocki to polski poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser i producent spektakli i widowisk muzycznych. Prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członek zwyczajny Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS, oraz Akademii Fonograficznej ZPAV. Właściciel firmy i fundacji Poemat. Wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki.

Michał Zabłocki

Szczegóły uczestnictwa w konkursie

Tematyka prac jest dowolna, ale mile widziane są wątki związane z województwem podlaskim. Jury, wybierając zwycięską pracę, z pewnością będzie kierować się oryginalnym ujęciem tematu, kreatywnością i wyobraźnią autora, umiejętnością operowania językiem literackim, spójnością języka z tematyką pracy. Dotychczas na konkurs trafiały powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminalne, z pogranicza baśni, fantazji, science fiction. Wśród zgłaszanych prac były zbiory noweli, opowiadań, formy nawiązujące do pamiętników czy reportaży.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce we wrześniu. Szczegóły na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Nagrodą jest wydanie drukiem zwycięskiej pracy w nakładzie 200 egzemplarzy. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2024 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Wszystkie nadesłane prace nasi jurorzy starannie przeczytają i wybiorą tę jedną zwycięską, która zostanie zredagowana, opracowana graficznie, zilustrowana i wydana – podkreśla Barbara Popławska z Podlaskiego Instytutu Kultury, koordynatorka konkursu – autor otrzyma 200 egzemplarzy pięknie wydanej pracy. Dla niezawodowych pisarzy to szansa na pierwsze opracowanie i wydanie swojej książki, zaistnienie w świecie literatury.

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Zab%C5%82ocki

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×