Lektura bez czytania? To możliwe!

28 stycznia 2021 admin 0 min read Brak Komentarzy

Lektura bez czytania? To możliwe!

28 stycznia 2021 admin No Comments

Jeśli lubisz czytać, ale nie zawsze masz czas i możliwość, by rozsiąść się wygodnie w fotelu z książką w ręce, audiobooki mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Zapraszamy do przeczytania naszego nowego artykułu, z którego dowiecie się, co to jest audiobook, po jakie tytuły warto sięgnąć i na czym słuchać audiobooków!

Co to jest audiobook?

Audiobook to innymi słowy książka mówiona. Plik dźwiękowy, zapisany na przykład w formacie .mp3, zawiera nagranie lektora czytającego tekst danej publikacji. Szczególnie bogatą wersją audiobooków są słuchowiska, w których uczestniczy wielu lektorów, a książce towarzyszą dźwięki tła, muzyka i inne efekty dźwiękowe. Audiobooki dostępne są zarówno w formie płyt CD, jak i plików do pobrania z Internetu – wprost na urządzenie do odsłuchu.

Na czym słuchać audiobooków?

Audiobooków można słuchać w zasadzie na każdym dowolnym urządzeniu, które obsługuje pliki dźwiękowe i które wyposażone jest w głośniki lub wejście słuchawkowe. Do tego celu możesz wykorzystać komputer, tablet, smartfon czy odtwarzacz MP3. Jak słuchać audiobooków na tych urządzeniach? Wystarczy wybrać dany tytuł ze strony księgarni, pobrać plik ZIP lub RAR, rozpakować go za pomocą specjalnego programu i odtworzyć plik dźwiękowy. Specjalne programy lub aplikacje przeznaczone do słuchania audiobooków zapamiętują dodatkowo, gdzie skończyliśmy lekturę i umożliwiają wygodny powrót do tego miejsca w przyszłości. Z kolei audiobooki nagrane na płytach CD są szczególnie wygodne, kiedy chcesz słuchać lektury w samochodzie lub na zestawie grającym w domu.

Gdzie słuchać audiobooków?

Audiobooków można słuchać dosłownie wszędzie! To właśnie ich główna zaleta, która odróżnia je od lektury drukowanej na papierze. Nagranych przez lektora książek możesz słuchać w samochodzie, podczas jazdy autobusem czy tramwajem, w trakcie gotowania, w wannie, na rowerze, a także z całą rodziną lub znajomymi.

Audiobooki okazują się być również bardzo wygodne w podróży. Nie musisz zabierać ze sobą ciężkich książek, a pliki dźwiękowe zapisane w smartfonie czy na tablecie masz pod ręką w każdym momencie. Możesz z nich korzystać zarówno w samolocie, jak i na plaży czy podczas wędrówek po górach.

Jakie audiobooki polecamy?

Gdyby zadać naszym klientom pytanie „audiobook – jaki polecacie?”, otrzymalibyśmy baaaardzo długą listę pełną bestsellerowych tytułów. Wszystkie dostępne w naszej księgarni audiobooki znajdziecie pod tym adresem: https://tezeusz.pl/audiobooki-mp3

Gdybyśmy z całego dostępnego asortymentu mieli ograniczyć się do wymienia kilku najpopularniejszych pozycji, na pewno byłyby to:

seria o Joannie Chyłce Remigiusza Mroza

„Złota klatka” Camilli Lackberg

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

„Księgi Jakubowe” noblistki Olgi Tokarczuk

„Dyrdymarki” czytane przez samego autora – Marka Niedźwieckiego

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×