Targi Książki.

Kalendarz targów i festiwali książki w Polsce otwarty. 6. Sądeckie Targi Książki

26 stycznia 2024 Admin Brak Komentarzy

Targi książki to międzynarodowe, krajowe i lokalne imprezy o charakterze komercyjnym. Mają one na celu intensyfikację sprzedaży książek, ich propagowanie i reklamę. Poszerzenie kontaktów zawodowych wydawców i księgarzy, a także autorów, tłumaczy, agentów literackich.

Tegoroczne kalendarium targowe otwierają Sądeckie Targi Książki, które odbywać się będą od 26 do 28 stycznia 2024 roku w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Targi te przyciągają jak magnes tuzy wydawnicze, prestiżowe księgarnie z całej Polski, ale też wydawnictwa regionalne i tych, którzy wydawanie tego, co wychodzi spod ich ręki wzięli tylko i wyłącznie na swoje barki. ,,Sądeckie Targi Książki to przede wszystkim ludzie pochłaniający książki, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czytania, bez poszerzania swoich horyzontów. To wreszcie ludzie, którzy te książki piszą i promują” – tak reklamują wydarzenie organizatorzy. Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundacja Sądecka, która jest wydawcą portalu Sądeczanin, miesięcznika „Sądeczanin” i kwartalnika historycznego „Sądeczanin Historia”. W ubiegłym roku Sądeckie Targi Książki odwiedziło gości. odwiedziło blisko 4 tysiące ludzi kochających książki i lubiących czytać. Organizatorzy liczą na równie wysoką frekwencję podczas kolejnej edycji.

Program Sądeckich Targów Książki

Człowiek idący po drabinie na ogromną książkę

W programie 6.Sądeckich Targów Książki są spotkania autorskie, rozmowy o książkach, czytelnictwie…. Nie zabraknie również czytelniczych niespodzianek dla najmłodszych. W czasie trwania targów odbędzie się uroczysta gala Nagrody literackiej im. ks. prof. Bolesława Kumora. Konkurs honoruje sądeckich ludzi pióra oraz książki o Sądecczyźnie. Swoją obecność na 6. Sądeckich Targach Książki potwierdziły już takie wydawnictwa jak: wydawnictwo Agora, Biały Kruk, Esprit, Jedność, Kameleon, Literówka, Media Rodzina, Mięta, Miraż, wydawnictwo IPN, wydawnictwo MMiP, wydawnictwo Nocą, Planeta Czytelnika, Platinum Story, Prohibita, Samowydawcy, Serafin, Trio z Roztocza, W Drodze i Zakątek Fantastyki.

W pierwszym dniu targów odbędzie się uroczysta gala Nagrody literackiej im. ks. prof. Bolesława Kumora. Konkurs honoruje sądeckich ludzi pióra oraz książki o Sądecczyźnie. Z czytelnikami spotkają się m.in.: Jakub Marcin Bulzak, Justyna Kafel-Wituszyńska – lekarka i autorka „Sanatorium ludzkich serc”, Paweł Kowal, ks. prof. Janusz Królikowski, Naval – Paweł Mateńczuk, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM i autorem wielu książek, Paweł Leśniak – nowosądecki rysownik i pisarz, Łukasz Połomski, Sylwester Rękas, Rafał Skąpski, Paweł Więzik, Sławomir Wróblewski Zaplanowano także warsztaty dla przedszkolaków pt. „Co to jest duma?”, warsztaty o przyjaźni z Izabellą Agaczewską w oparciu o książkę „Latawiec”, warsztaty z Jadwigą Marzec w oparciu o „Przygody wiewiórki Rudki”, warsztaty z Martą Maj, autorką serii „Przygody psa Precla”, warsztaty „Mapa nie gryzie”, warsztaty „Jak powstaje książka?”, malowanki i łamigłówki z „Babą z gór” Zuzanną Długosz.

Organizatorem targów jest Fundacja Sądecka oraz Społeczno Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Fundacja Sądecka jest wydawcą portalu Sądeczanin, miesięcznika „Sądeczanin” i kwartalnika historycznego „Sądeczanin Historia”.

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×