Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom

3 czerwca 2022 wserwin 3 min read Brak Komentarzy

Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom

3 czerwca 2022 Admin No Comments

Zastanawiacie się, co czytać dzieciom i jakie książki przypadną do gustu małym czytelnikom? Sprawdźcie nasze propozycje najciekawszych książek dla maluchów. 

Czytanie z dziećmi rozwija ich wyobraźnię, kształtuje inteligencję emocjonalną i poprawia pamięć. Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom to doskonała okazja, by wspólnie z najmłodszymi zanurzyć się w ich ulubionych historiach i poznać kolejne tytuły, po które warto sięgnąć. 

„Księżniczki i smoki” Christina Bjork

Księżniczki i smoki są częstymi bohaterami bajek dla dzieci. Jednak w historii Bjork księżniczki są nie do poznania. Korzystają z Internetu, jeżdżą na hulajnogach a ich domki dla lalek zaopatrzone są w elektryczne odkurzacze. 

Gdy zostają porwane przez smoka, same potrafią wybawić się z opresji, nie czekając na ratunek przez księcia. To pełna humoru opowieść, która jest odskocznią od klasycznych bajek Disneya, a ponadto stanowi idealny przykład książki dla 4 latka. 

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków” Marta Galewska-Kustra

Czy jest jeszcze ktoś kto nie zna Pucia i jego wesołej rodzinki? Tym razem bohaterowie spędzają wspaniałe wakacje na Kaszubach. Dzieci podczas wspólnego czytania z dorosłymi mają okazję poćwiczyć swoją mowę poprzez zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Książka pozwala na wsparcie mowy dziecka oraz sprawdzenie, czy wymaga ono pomocy logopedy. Książeczki o Puciu przeznaczone są dla dzieci od 3 do 5 lat. 

Historie Pucia pisane są przez dr n. hum. Martę Galewską-Kustrę – logopedę, pedagoga dziecięcego i pedagoga twórczości. Z kolei ilustracje tworzy Joanna Kłos – absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych, która dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. 

Lato na ulicy Czereśniowej” Berner Rotraut Susanne 

Na ulicy Czereśniowej zaczęło się lato. Owoce dojrzały, dzieci beztrosko mogą bawić się na świeżym powietrzu i zajadać lody. Czy burza jest niebezpieczna? Gdzie zmierzają ludzie z tajemniczymi paczkami? Gdzie znajdują się zaginione pingwiny? W tej książce sami możecie ułożyć opowieść. Wystarczy, że znajdziecie wszystkich bohaterów i będziecie śledzić ich przygody na kolejnych kartach. 

Każda strona zawiera ilustrację prezentującą szczegółowy fragment miasta. Kolejne karty obrazują tych samych bohaterów w różnych miejscach i porach dnia. To propozycja książki dla 5 latka pełna sympatycznych bohaterów, humoru i pogodnego klimatu.

W deszczu, czyli co się dzieje, kiedy pada” Małgosia Piątkowska, Monika Utnik-Strugała

Czym jest w zasadzie deszcz? Czy on pachnie? Jak rozpoznać, kiedy nadejdzie burza i gdzie się przed nią schronić? Co oznaczają zmiany klimatu? Gdzie pada najwięcej, a gdzie prawie wcale? Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedzi w przepięknie ilustrowanej i wydanej w dużym formacie publikacji. 

To wyjątkowa propozycja książki dla 6 latka i dzieci rozpoczynających edukację wczesnoszkolną. Tłumaczy zjawiska pogodowe, przedstawia deszcze i burze w wierzeniach i kulturze, malarstwie, filmie i literaturze. Książka została napisana przez Monikę Utnik-Strugałę – absolwentkę polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarkę, wieloletnią redaktorkę magazynów wnętrzarskich oraz ilustratorkę Małgosię Piątkowską, która ukończyła University of the West of England (Bristol).

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×