Książka na Dzień Mamy

20 maja 2022 admin 3 min read Brak Komentarzy

Książka na Dzień Mamy

20 maja 2022 admin No Comments

Szybkimi, majowymi krokami, zbliża się Dzień Mamy. To doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność, podarować swoją uwagę, bliskość i czas. Te magiczne elementy będą najlepszym prezentem, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie polecili Wam kilku książek jako bonus do wszelkich dowodów miłości. 

„Gdzie śpiewają raki” Delia Owens

Książka na Dzień Mamy to doskonały pomysł na upominek, dla wszystkich mam, które uwielbiają czytać. „Gdzie śpiewają raki” to tytuł bijący rekordy popularności, sprzedany w ponad 13 milionach egzemplarzy.

Opowiada o Dziewczynie z Bagien, o której od lat krążą pogłoski po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Kim Kya jest naprawdę? Przez wiele lat udaje jej się przetrwać na bagnach, które uznaje za swój dom. U mew szuka przyjaźni, a z natury czerpie wiedzę. Porzucona, niechciana, samotna, ogołocona z miłości żyje nadzieją.

To historia o sile przetrwania, wykluczeniu ze społeczeństwa, trudnych wyborach, a przede wszystkim o samotności. Jest powieścią obyczajową, z wątkiem miłosnym w tle. Nie brakuje także wątków kryminalnych, gdy dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Pod koniec 1969 roku na mokradłach odnaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, co kieruje gniew mieszkańców przeciwko Kyi.

Ta piękna, liryczna opowieść jest wyjątkową propozycją na prezent na Dzień Mamy.

„Projekt Riese” Remigiusz Mróz

Jeżeli zastanawiacie się, co na dzień mamy kupić wszystkim fankom Remigiusza Mroza i nie wiecie, jaką pozycję wybrać z jego bogatego dorobku, to podpowiadamy, że warto zwrócić uwagę na „Projekt Riese”.

Czym jest Riese? Największy projekt nazistowskich Niemiec do dziś stanowi zagadkę. Być może było to niegdyś podziemne miasto, schron lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową. Dziś to jedna z atrakcji turystycznych w Górach Sowich.

Do podziemi trafia pięcioro ludzi. Podczas wycieczki dochodzi do trzęsienia, w wyniku czego stropy ulegają zawaleniu, a turyści tracą szansę na ratunek. Rozpoczynają walkę o przetrwanie, zdając sobie sprawę z tego, że na powierzchni mogło dojść do kataklizmu, który sprawił, że znany im świat przestał istnieć. A oni są jedynymi, którzy przetrwali…

Mróz doskonale odnajduje się w nietypowym dla niego gatunku fantasy. Wykorzystuje tajemnicę, by spleść prawdziwe miejsce z postapokaliptyczną wizją losów świata. Żongluje motywami z II wojny światowej połączonymi z alternatywnymi wizjami historii. To powieść, która wciąga bez reszty i pozostawia po sobie niedosyt. Oby niebawem pojawiła się kolejna część.

„Córka generała” Magdalena Witkiewicz

„Córka generała” to książka dla mamy, która lubi historie miłosne z wojną w tle. Poruszająca powieść Magdaleny Witkiewicz inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. W Wolnym Mieście Gdańsku ludzie czują, że wojna wisi w powietrzu. Jednak Andrzej Teper skupia się na Elise, w której jest z wzajemnością zakochany. To córka emerytowanego niemieckiego generała, zafascynowanego Hitlerem i jego ideologią. Generał von Hummel nie akceptuje związku córki z Polakiem i ma zamiar zrobić wszystko by stanąć im na drodze.

Powieść dobitnie pokazuje destrukcyjny wpływ wojny, jej zło i barbarzyństwo. Trudne wydarzenia hartują głównych bohaterów i uświadamiają im, co jest tak naprawdę ważne w ich życiu. Autorka po raz kolejny udowadnia swój kunszt pisarki. Sprawia, że powieść czyta się jednym tchem, chłonie i przeżywa każdy rozdział. Bohaterowie są żywi i wyraziści, a akcja dynamiczna.

Czy miłość Elise i Andrzeja jest w stanie wygrać pomimo przeciwności losu? Jak potoczą się losy zakochanych wobec śmiertelnego niebezpieczeństwa? Czy dane będzie im dzielić wspólne życie? To wzruszająca i przejmująca opowieść o miłości, wojnie, bólu, stracie i niespodziewanych prezentach od losu. Traktuje o strachu, prawdziwiej przyjaźni i sile uczuć, które dają nadzieję na lepsze jutro. A co więcej, skłania do refleksji i już na zawsze zostaje w pamięci.

 

 

 

        

   

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×