Książki o rodzinie i relacjach | Międzynarodowy dzień rodziny

13 maja 2022 wserwin 3 min read Brak Komentarzy

Książki o rodzinie i relacjach | Międzynarodowy dzień rodziny

13 maja 2022 Admin No Comments

Jak poprawić swoje relacje z dziećmi i budować z nimi trwałe więzi? Jak stawiać granice i w natłoku codziennych obowiązków związanych z rodziną nie zapomnieć o sobie? Podpowiadamy, jakie książki warto przeczytać będąc rodzicem.

„Superzwiązek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację” Alina Adamowicz, Justyna Moraczewska 

Książki o rodzinie i związkach pomagają pracować nad relacjami i je rozwijać. „Superzwiązek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację” to pozycja napisana przez dwie kobiety: doświadczoną terapeutkę i autorkę poradników. Autorki pokazują, jak pracować nad relacją i budować związek, a wiedzę teoretyczną przekładają na doświadczenia swoich czytelniczek.

Opierają się na formułach psychologii pozytywnej i opisują m.in. zrównoważoną liczbę pozytywnych i negatywnych interakcji między partnerami, uważność emocjonalną, dobrą samoocenę oraz wewnętrzne poczucie wartości każdego z partnerów. Dzięki poradnikowi można poznać działanie psychologii pozytywnej w praktyce i zastosować ją w swoim życiu i relacjach.

„7 nawyków szczęśliwej rodziny” Stephen R. Covey

Stephen R. Covey w prosty, ale wnikliwy sposób pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków, by stworzyć silną, kochającą się wielopokoleniową rodzinę. Książki rodzinne w dobie pojawiających się kryzysów w związkach i relacjach ułatwiają ich odbudowywanie i uzdrowienie. Autor przedstawia, jak bez uszczerbku dla własnej indywidualności skupiać się na rodzinie, wzmacniać ją i tworzyć tak, by uniknąć destrukcyjnych wpływów. Nie zapomina także o uwzględnieniu wartości zabawy, radości i przygody.

Książka jest warta polecenia szczególnie osobom, które wchodzą w dorosłość i chcą uniknąć często popełnianych błędów. Zawiera cenne porady, wskazówki i prawdziwe historie pomagające pokierować swoim życiem rodzinnym. Autor motywuje do zmian i udowadnia, że nigdy nie jest za późno na poprawę relacji z mężem, żoną, czy dziećmi. Przy tym nikogo nie ocenia i nie narzuca swoich poglądów.

„Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami  dla współczesnej rodziny” Małgorzata Musiał

Czytanie z rodziną, a zwłaszcza z dziećmi to wspaniała wartość rozwijająca najmłodszych, ale i pozwalająca na budowanie wspólnej więzi.  O dobrych relacjach w rodzinie pisze szczegółowo Małgorzata Musiał. Podpowiada, jak pielęgnować kontakt z dziećmi w codziennym stresie i natłoku obowiązków. W końcu doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny, a spełnienie oczekiwań i zaopiekowanie wszystkich potrzeb całej rodziny wydaje się nieosiągalne.

Autorka opiera relacje dzieci i rodziców na empatii, pokazując jak może ona pomóc w nawiązaniu dobrych i trwałych więzi. Zaznacza jednak, że nie zawsze kontakt z dzieckiem jest prosty, skuteczny i niezawodny. Jej ludzkie podejście daje ulgę wszystkim rodzicom i zwalnia z ciągłego dążenia do perfekcji w wychowywaniu dzieci. Bierze pod uwagę nie tylko emocje dzieci, ale i rodziców. To pozycja, która jest wsparciem dla wszystkich rodziców, pokazując, że ich granice są tak samo ważne.

 

 

 

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×