Jakie kupić książki fantasy dla młodzieży?

29 kwietnia 2022 wserwin 4 min read Brak Komentarzy

Jakie kupić książki fantasy dla młodzieży?

29 kwietnia 2022 Admin No Comments

Książki fantasy to jeden z najczęściej wybieranych gatunków przez nastolatków. Przedstawiamy najlepsze powieści, które przeniosą Was w niesamowite światy i pozwolą wspólnie z bohaterami przeżyć niezapomniane przygody. 

„Trylogia snów” (seria Silver) Kerstin Gier

Bestsellerową serię Kerstin Gier rozpoczyna „Silver. Pierwsza księga snów”. Powieść opowiada o młodej dziewczynie Liv, która od zawsze interesowała się snami. Odkąd zamieszkała w Londynie zaczęły pojawiać się w nich zielone drzwi, gadające kamienne posągi, czy niania z tasakiem w schowku na miotły. 

Jednak jej najdziwniejszy sen dotyczył czterech zabójczo przystojnych chłopaków, łacińskich inkantacji i rytuału pośrodku cmentarza. Znała tajemniczych nastolatków z nowej szkoły i zawsze, gdy ich widziała na jawie, miała wrażenie, że wiedzą więcej, niż powinni. A może mieli ten sam sen, co ona?

Seria Sliver to najlepsze książki fantasy, od których nie można się oderwać. Historie o niesamowitych snach, sile miłości i możliwościach w manipulowaniu ludzką podświadomością spodobają się wszystkim fanom i fankom serii dla nastolatków. 

W serii ukazały się

1. „Silver. Pierwsza księga snów” Kerstin Gier

2. „Silver. Druga księga snów” Kerstin Gier 

3. „Silver. Trzecia księga snów” Kerstin Gier 

Elfy ziemi i powietrza” Holly Black

Pisząc o książkach fantasy dla młodzieży nie można pominąć Holly Black. „Elfy ziemi i powietrza” to historia o szesnastoletniej Kaye, która podróżuje z miasta do miasta wraz z zespołem rockowym swojej matki. Nigdy jednak nie miała łatwo. Jej mama – imprezowiczka nie wypełniała należycie swoich obowiązków i dziewczyna była zdana tylko na siebie.  Pewne wydarzenia sprawiają, że musi powrócić w rodzinne strony i zamieszkać wraz z babcią. Na miejscu dziewczyna odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami skrzatów. A jej grozi nawet śmierć. 

Jest silną i niezależną nastolatką dlatego trudno jej dopasować się do zasad skrzatów. Jakby tego było mało, pojawia się Roiben, który ją fascynuje, a jednocześnie Kaye ma co do niego złe przeczucia. Jeżeli szukacie książki fantasy – romans, to wątek ich miłości zdecydowanie powinien Wam się spodobać, choć nie jest on głównym motywem książki. 

To książka fantasy o magii, walce, miłości i dojrzewaniu. Wciąga już od pierwszych stron, a opisywane w niej przygody będa fasycnującą przygodą dla wszystkich miłośników i miłośniczek fantastyki. 

W serii ukazały się: 

1. „Zła królowa Elfy ziemi i powietrza” Holly Black 

2. „Serce Trolla Elfy ziemi i powietrza” Holly Black 

3. „Żelazna Kraina” Holly Black 


„Szóstka wron” Leigh Bardugo

Książki fantasy ranking 2022 to najlepsze tytuły fantastyki. Na liście powieści do przeczytania wszystkich fanów gatunku – zdecydowanie powinna znaleźć się seria „Szóstka wron” Leigh Bardugo. Opowiada o losach sześciu nastoletnich wyrzutków, którzy otrzymują możliwość wzbogacenia się. Jednak, aby zyskać pieniądze, muszą podjąć się wręcz niewykonalnego zadania. 

Ma ich do tego przygotować Kaz Brekker – przestępczy geniusz. To on ma zgromadzić bandę, która włamie się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy), uwolni zakładnika (będącego w stanie rozpętać piekło) i  przeżyje dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać). 

Jego banda to ludzie wystarczająco zdesperowani, żeby podjąć wraz z nim samobójczą misję, oraz dostatecznie niebezpieczni, żeby ją wypełnić. Kaz zna takich ludzi – szóstkę najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście. Mogą być niepokonani, o ile wcześniej nie skoczą sobie do gardeł. 

Historię poznajemy z perspektywy tytułowych Wron. Są to postacie z krwi i kości. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa, charakterna i posiadająca niezwykłe umiejętności. Dzięki temu tworzą bandę, z którą każdy musi się liczyć.  Leigh Bardugo stworzyła niezwykle wciągającą opowieść o przyjaźni, walce, poszukiwaniu własnego celu w życiu, a także pogoni za bogactwem i brutalnością świata. 

W serii ukazały się: 

1. „Szóstka wron” Leigh Bardugo

2. „Królestwo kanciarzy” Leigh Bardugo

„Cud, Miód, Malina” Aneta Jadowska

„Cud, Miód, Malina” to wspaniały zbiór opowiadań Anety Jadowskiej o klanie Koźlaczek – wiedźmach, kobietach magicznych. Wielopokoleniowa rodzina wiedźm mieszka w Zielonym Jarze. Każda postać jest unikatowa, wyrazista i temperamentna. Bohaterki to silne kobiety, które mają w sobie nutę szaleństwa. 

Historie napisane są lekkim językiem. Wypełnia je dawka magii, humoru i sarkazmu. Od tej książki fantasy dla młodzieży nie można się oderwać, skutecznie poprawia nastrój, przenosząc do świata pełnego przygód. Bohaterki muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, choćby demonami, jak i uporać się z nieco bardziej przyziemnymi sprawami, gdy impreza prababci kończy się listem gończym i wizytą pana z Europolu. Zapowiada się ciekawie? Wiedźcie, że z Koźlaczkami nie będziecie się nudzić!

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×