Książki o lotnictwie – zbiór najlepszych tytułów

12 kwietnia 2022 wserwin 3 min read Brak Komentarzy

Książki o lotnictwie – zbiór najlepszych tytułów

12 kwietnia 2022 Admin No Comments

Uwielbiacie latać? Interesujecie się tym, jak wygląda praca pilota? A może bardziej ciekawi Was lotnictwo wojskowe? Prezentujemy najciekawsze książki o lotnictwie dla wszystkich pasjonatów statków powietrznych.

„Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych” Sebastian Mikosz 

Książki o lotnictwie cywilnym budzą niezwykłą ciekawość osób uwielbiających latać lub fascynujących się samolotami. „Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych” to opowieść tłumacząca podniebne podróże i wszystko to, co je umożliwia. Z czego wynika cena biletu? W których liniach można wziąć szybki prysznic? Który samolot zużywa tonę paliwa na pasażera? To tylko jedne z wielu ciekawostek zawartych w lekturze.

Biznes samolotowy wydaje się Wam skomplikowany? I taki jest, co udowadnia autor. Mikosz w przystępny i lekki sposób opowiada o lotnictwie, rejestracjach samolotów, sytuacjach kryzysowych, czy katastrofach lotniczych. To warta uwagi książka, dla wszystkich zainteresowanych poznaniem lotnictwa od podszewki. 

„Lotnictwo w wojnie powietrznej” Wiesław Marud, Tadeusz Zieliński 

Publikacja prezentuje poglądy teoretyków użycia lotnictwa z kluczowych państw na przestrzeni ponad 100-letniego funkcjonowania lotnictwa wojskowego. Skupia się zwłaszcza na międzywojniu, w którym statki powietrzne okazały się przydatne w działaniach militarnych, co doprowadziło do powstania nowego rodzaju sił zbrojnych – sił powietrznych. Zaprezentowana zostaje także koncepcja użycia lotnictwa wojskowego w czasie trwania zimnej wojny, a także współczesny, doktrynalny wymiar użycia lotnictwa wojskowego. 

Książki o lotnictwie wojskowym skierowane są zwłaszcza do osób zainteresowanych wojskowością i jej historią oraz historią użycia lotnictwa na wojnie. „Lotnictwo w wojnie powietrznej” to także idealna lektura dla strategów i analityków wojskowych. 

„Niebo jest nasze. Miłość i terror w złotym wieku piractwa powietrznego” Brendan I. Koerner 

Przełom lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w USA to okres kiedy porywano co najmniej jeden samolot tygodniowo. Porywacze tak często chcieli dostać się na Kubę, że amerykańskie samoloty wyposażono w mapy Morza Karaibskiego, piloci zostali zaopatrzeni w rozmówki hiszpańskie, a Ambasada Szwajcarii w Hawanie, reprezentująca Amerykę na Kubie, przygotowała dla linii lotniczych formularz z prośbą o szybki zwrot skradzionej maszyny. 

Z czasem samoloty były porwane dla okupu lub po to, by zamanifestować polityczny sprzeciw. Gdy porywacze zagrozili, że porwanym samolotem przeprowadzą atak na reaktor jądrowy, zaczęto wprowadzać surowe środki bezpieczeństwa, łącznie z kontrolą osobistą pasażerów i prześwietlaniem ich bagażu podręcznego.

Książki o lotnictwie, jak „Niebo jest nasze” gwarantują fascynujące opowieści. Warto poznać historię o złotym wieku piractwa powietrznego, osnutą wokół słynnej pary, Rogera Holdera i Cathy Kerkow, którzy uprowadzonym samolotem i z pół miliona dolarów okupu dotarli aż do Algieru.

„Skrzydlata ferajna” Sławomir Koper 

Najlepsze książki o lotnictwie prezentują historie wyjątkowych ludzi o niezwykłej odwadze. W „Skrzydlatej ferajnie” przedstawiona zostaje opowieść o młodych pasjonatach lotnictwa z Dywizjonu 303 – z ludzkiej, prawdziwej strony. 

O ich wyczynach krążyły legendy, jednak jacy byli naprawdę i jak radzili sobie ze świadomością, że każdego dnia mogą zginąć? Żyli brawurowo i szybko. Odnosili sukcesy, odznaczali się determinacją i niezwykłymi umiejętnościami. Jednak za błędy przyszło im zapłacić najwyższą cenę. To opowieść o szaleńczej odwadze i wielkiej miłości do latania. 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×