Opowieści gwiazdkowe – najpiękniejsze świąteczne historie

23 grudnia 2021 wserwin 3 min read Brak Komentarzy

Opowieści gwiazdkowe – najpiękniejsze świąteczne historie

23 grudnia 2021 Admin No Comments

Są takie powieści, które najlepiej czyta się w grudniu, jednak o ich magii warto pamiętać przez cały rok. Przedstawiamy piękne, wzruszające i dające nadzieję historie, które otulą Was w zimowe wieczory i wywołają uśmiech na Waszych twarzach.

Opowieści wigilijne” Charles Dickens 

Opowieści wigilijne” składają się z pięciu opowiadań, które ukazywały się od 1843 roku przed świętami. Najpopularniejsza z nich „Opowieść wigilijna” (inaczej „Kolęda prozą”) opowiada losy Ebenezera Scrooge’a, który w czasie nocy wigilijnej przechodzi głęboką przemianę. Do dziś opowieści wiktoriańskiego pisarza wprowadzają w magiczny nastrój świąt, niosą nadzieję, a także przypominają o tym, co w życiu powinno być najważniejsze.

Pakiet książek: „Kraina zeszłorocznych choinek” Joanna Szafrańska; „Wzgórze Świątecznych Życzeń” Sylwia Trojanowska 

„Kraina zeszłorocznych choinek” Joanna Szafrańska

Kraina zeszłorocznych choinek to magiczny sklep z wyjątkowymi ozdobami świątecznymi. To do niego chętnie zaglądają mieszkańcy Świerczynek, a w swoich opowieściach dzielą się przeżyciami, dobrymi i złymi chwilami z ich życia. Joanna Szafrańska kreuje niesamowite, świąteczne historie z ogromną dawką poczucia humoru, skłaniające do refleksji i chwili zatrzymania się w codziennym pędzie. „Kraina zeszłorocznych choinek” to urocza opowieść, która otula swoim ciepłem i przywraca wiarę w to, że każdego spotka szczęście. 

„Wzgórze Świątecznych Życzeń” Sylwia Trojanowska

Książka zawiera sześć przeplatających się ze sobą historii. Każda z nich porusza inne kwestie: marzeń, pragnień, rodzinnych tragedii, traum, czy kompleksów. Jednak łączy je miłość, która pokazana jest w różnym świetle. Poznajemy kobietą z dziećmi, uciekającą od przemocowego męża, dziewczynę, która chce naprawić relacje ze swoją siostrą, czy starszego mężczyznę, nie potrafiącego pogodzić się ze stratą bliskiej osoby. Historie zachwycają i poruszają, przenosząc nas do klimatycznego miejsca pełnego miłości i ludzkiej życzliwości. 

„Drogi Święty Mikołaju” Natasza Socha, Magda Mazur 

Głównymi bohaterkami powieści są trzy kobiety. Karolina jest prawniczką. Związała się z artystą Karolem, którego we wszystkim wyręcza matka. Matylda samodzielnie wychowuje dwunastoletniego, zbuntowanego Mikołaja, a zarabia, pracując w redakcji. Z kolei Renata ma za sobą już dwa rozwody, a obecnie wdała się w romans z prezesem firmy – Tomaszem. Wszystkie historie tworzą jedną spójną całość, a lekki styl Autorek, sprawia, że nie można się od nich oderwać. Warto sprawdzić, co może zrobić osoba, która nie czuje magii Świąt oraz czy dla wszystkich Święta mogą być szczęśliwe. To ciepła i kojąca powieść, ucząca serdeczności i tolerancji. 

„Zakochany Święty Mikołaj” Agnieszka Jeż, Tomasz Kieres i inni 

Czy wierzycie w Świętego Mikołaja? Zastanawialiście się kiedyś co czują osoby, zajmujące się tym fachem? Książka składa się z siedmiu opowiadań o Świętych Mikołajach, którzy tak, jak większość z nas, poszukują w Święta dobra, życzliwości i pozytywnych emocji. To historie, które skłaniają do refleksji, bawią, wzruszają i zapewniają wspaniałą rozrywkę nie tylko w Boże Narodzenie. 

„Listy pełne marzeń” Magdalena Witkiewicz 

Pani Marylka to siedemdziesięcioletnia kobieta, która przyjmuje od zaprzyjaźnionego listonosza listy zaadresowane do Świętego Mikołaja. Chce spełniać dziecięce marzenia i obdarowywać ludzi dobrem. Jedne z nich są banalnie proste, inne wymagają wiele nakładu pracy i kreatywności, jednak żadne z nich nie zostają pominięte. Połowa książki jest przeznaczona na listy dzieci, a druga na życie pani Marylki i jej podopiecznych. W przeszłości kobieta przechwyciła ich listy i spełniła ich marzenia, a teraz, to oni pomagają jej w czynieniu dobra. To kolejna lektura, która idealnie sprawdzi się podczas długich zimowych wieczorów. 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×