Książkowe prezenty na dzień chłopaka – proponujemy!

22 września 2021 wserwin 0 min read Brak Komentarzy

Książkowe prezenty na dzień chłopaka – proponujemy!

22 września 2021 Admin No Comments

Zastanawiacie się jaki prezent będzie najlepszy na dzień chłopaka? Przygotowaliśmy spis wartościowych książek dla chłopaków i mężczyzn w różnym wieku, który pomoże Wam w doborze odpowiedniego upominku.

Prezenty na dzień chłopaka w szkole

Dzień chłopaka obchodzimy 30 września i świętujemy go już w szkole podstawowej, dlatego warto pomyśleć, jaka książka spodoba się młodszym czytelnikom.

„Harry Potter” J.K. Rowling

Niekwestionowanym numerem jeden wśród dzieci i młodzieży jest seria o przygodach Harrego Pottera, pobierającego nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Chłopcom z pewnością spodoba się wydanie w nowej odsłonie graficznej, a tym, którzy tego cyklu jeszcze nie czytali, warto podarować pierwszy tom „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, by mogli poznać niesamowity świat pełen czarów, magicznych istot oraz zakręconych bohaterów. Harry Potter to idealny prezent na dzień chłopaka w szkole podstawowej.

„Dziennik Cwaniaczka” Jeff Kinney 

Kolejną wartą uwagi propozycją jest „Dziennik Cwaniaczka”. Autor przedstawia trudne życie nastolatka Grega, mierzącego się z wrednymi kolegami, szkolną rzeczywistością i całą masą problemów. Swoje zmagania zapisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku. To lekka opowieść pełna polotu i dowcipu, która spodoba się także chłopcom rzadziej sięgającym po książki.

Prezenty na dzień chłopaka dla mężczyzn

„Wanna z kolumnadą” Filip Springer 

Książki dla mężczyzn stanowią klasyczny i bezpieczny prezent, zwłaszcza jeśli wiemy, że obdarowywana przez nas osoba lubi czytać. „Wanna z kolumnadą” Springera doczekała się drugiego i prawie dwukrotnie większego objętościowo wydania w 2020 roku. Autor specjalizuje się w tekstach o tematyce urbanistycznej. Tym razem ponownie wziął na warsztat polskie miasta i miasteczka. Przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz po to, by znaleźć wzór na to, jak są budowane budynki w Polsce. Z jednej strony opisuje ruchy miejskie, które domagają się harmonii i ładu przestrzennego, z drugiej prężenie działającą specustawę mieszkaniową, pozwalającą deweloperom na budowanie osiedli mieszkaniowych gdzie popadnie bez uwzględniania zagospodarowania przestrzennego. To reportaż, który otwiera oczy i dobitnie pokazuje problem polskiej przestrzeni.

„O czasie i wodzie” Andri Snær Magnason 

Kolejną propozycją książki dla faceta interesującego się ekologią i ochroną środowiska będzie tytuł „O czasie i wodzie”. To przejmująca i wzruszająca opowieść o życiu autora oraz jego rodziny, w którą wplątane są problemy ekologiczne. Opisując topniejące islandzkie i himalajskie lodowce, czy zakwaszone oceany używa języka, przemawiającego do naszej wyobraźni i uczuć. Przeplata swoje rozmyślania cytatami islandzkich poetów, rozmowami z bliskim, a także z biologami, klimatologami i z Dalajlamą. Z jego opisów wyłania się piękny świat, który wciąż możemy ocalić.

„Król” Szczepan Twardoch 

Książka jest tanim prezentem na dzień chłopaka, a do tego wartościowym i wyjątkowym gestem. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej powieści dla bliskiej osoby warto zwrócić uwagę na „Króla” Szczepana Twardocha. Akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie. Barwnie i obrazowo opisuje rzeczywistość polskich i żydowskich przedmieść. To historia pełna okrucieństwa i mroku. Przepełniona brutalnością, agresją i gangsterskimi porachunkami, w której mieszają się narodowościowe, etniczne i polityczne niesnaski. Twardoch w znakomitym stylu tworzy i charakteryzuje postaci oraz osadza fikcyjnych bohaterów pomiędzy realnymi postaciami. A do tego jego kunszt pisarski zapewnia doskonałą lekturę.

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×