Gdy jedna książka to za mało. Polecamy najlepsze serie książek

10 września 2021 wserwin 0 min read Brak Komentarzy

Gdy jedna książka to za mało. Polecamy najlepsze serie książek

10 września 2021 Admin No Comments

Serie książek są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Nadchodzi jesień, a to dla wielu z nas oznacza wiele długich wieczorów z wciągającą lekturą. Warto sięgnąć po serie, cykle lub sagi, umilające coraz krótsze dni. W przygotowanym przez nas artykule każdy znajdzie coś dla siebie!

Remigiusz Mróz – seria z Sewerynem Zaorskim

Remigiusz Mróz wkradł się na listy bestsellerów, stając się ulubionym autorem fanów kryminałów. Czytelnicy wyczekują jego kolejnych książek, a Mróz nie zawodzi, wydając w zawrotnym tempie kolejne tytuły. Na szczególną uwagę zasługuje cykl z Sewerynem Zaorskim. Mężczyzna po dwudziestu latach wraca do rodzinnego miasteczka. Jest patomorfologiem i ojcem samodzielnie wychowującym dwie córki. W remontowanym przez niego domu odnajduje skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na śledztwo prowadzone przez jego dawną przyjaciółkę – Kaję Burzyńską. Znajomi ze szkolnych muszą połączyć siły, by rozwikłać tajemniczą zagadkę związaną z przeszłością kobiety i jej ojcem.

W serii ukazały się:

1. „Listy zza grobu”
2. „Głosy z zaświatów”
3. „Szepty spoza nicości” 

Sarah J. Mass – „Szklany Tron”

Serie książek dla młodzieży cieszą się dużą popularnością, a do jednych z najbardziej poczytnych należą powieści Sary J. Maas. Cykl „Szklany Tron” opowiada o losach młodej dziewczyny Celaeny Sardothien. Nastolatka wykonuje niewolniczą pracę w kopalni soli, jej męki mogą się skończyć, gdy zdecyduje się wziąć udział w turnieju o miano królewskiego zabójcy. Jeśli jej się powiedzie odzyska wolność, jeśli nie – zginie z rąk królewskiego pracownika. Rozpoczyna wymagający trening pod okiem dowódcy straży. Jednak na dworze po kolei zaczynają ginąć jej rywale. Czy zdoła się dowiedzieć, kto stoi za tajemniczymi zabójstwami? Czy sama będzie w stanie się ochronić przed mordercą?

W serii ukazały się:

0.5. „Zabójczyni” (cykl opowiadań)
1. „Szklany tron”
2. „Korona w mroku”
3. „Dziedzictwo ognia”
4. „Królowa cieni”
5. „Imperium burz”
5.5. „Wieża świtu” 
6. „Królestwo popiołów” Część 1
6.1. „Królestwo popiołów” Część 2 

Karolina Wilczyńska – „Rok na Kwiatowej”

„Rok na Kwiatowej” to seria książek romantycznych, opisująca historie kliku przyjaciółek. W pierwszym tomie poznajemy losy Malwiny, mierzącej się z problemami zdrowotnymi. Ze swoimi obawami dotyczącymi choroby, nie chce podzielić się nawet z najbliższymi. Podczas pobytu w szpitalu zakochuje się, jednak mężczyzna, z którym się spotyka ma inną wizję ich wspólnego życia. Malwina będzie musiała wybrać pomiędzy miłością a pasją. Kolejne tomy są opowieściami o losach pozostałych przyjaciółek Malwiny. Warto zostać dłużej na ulicy Kwiatowej i poznać piękną serię obyczajową o miłości, przyjaźni i po prostu życiu.

W serii ukazały się:

1. „Wędrowne ptaki” 
2. „Zamarznięte serca” 
3. „Dotyk słońca” 
4. „Owoce miłości” 
5. „Zapach bzu” 
6. „Kwitnące lilie”

7. „W kolorze wrzosu” 
8. „Grudniowe kwiaty”

 

Marissa Meyer – „Saga Księżycowa”

„Saga Księżycowa” przenosi nas w świat baśni, jednak nie tej, którą pamiętamy z dzieciństwa. To świat pełen brutalności, przemocy i zakazanej miłości. Seria książek Marissy Meyer stanowi adaptację opowieści o Kopciuszku. Cinder to utalentowana mechanik i cyborg, przez co traktowana jest jak obywatel drugiej kategorii. Nikt nie zna jej przeszłości. Macocha ją nienawidzi i obwinia za chorobę przyrodniej siostry. Dziewczyna niespodziewanie poznaje przystojnego księcia Kaia i zostaje wplątana w międzygalaktyczną wojnę. Cinder musi odkryć swoją przeszłość, by ocalić świat.

W serii ukazały się:

1. „Cinder” 
2. „Scarlet”
3. „Cress”
4. „Winter” 

Rick Riordan – „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

Bestsellerowa seria książek wyśmienicie łącząca przeszłość z teraźniejszością, starożytne mity i magię z nowoczesnym, amerykańskim światem. Zaledwie dwunastoletni Percy Jackson, choć młody i przystojny ma wiele kompleksów. Nigdy nie spodziewał się, że może być kimś wyjątkowym. Wszystko zmienia się w momencie, gdy dowiaduje się, że jest potomkiem samego Posejdona, a jakby było tego mało – półbogiem. Jego życie wywraca się do góry nogami. Choć początkowo nie może uwierzyć w to, czego się o sobie dowiedział, szybko musi zmierzyć się z nową rzeczywistością i udowodnić, że zasługuje na bycie synem boga. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Percy zostaje oskarżony o kradzież pioruna Zeusa i musi odwiedzić labirynt wybudowany przez Dedala. W nietypowej wyprawie pomagają mu oddani przyjaciele.

W serii ukazały się:

0. „Przewodnik po świecie herosów” 
1. „Złodziej pioruna” 
2. „Morze potworów” 
3. „Klątwa Tytana” 
4. „Bitwa w Labiryncie” 
5. „Ostatni olimpijczyk”

Stephen King – „Mroczna Wieża”

„Mroczna Wieża” uznawana jest za najważniejszą serię w dorobku pisarza, nad którą pracował ponad czterdzieści lat. To połączenie grozy, fantastyki naukowej oraz elementów westernu. Głównym bohaterem jest Roland Deschain, którego celem życiowym jest dotarcie do Mrocznej Wieży. Aby się do niej dostać przemierza złowrogi i przepełniony świat pełen mutantów, demonów i wampira. Ściga człowieka w czerni, wierząc, że ten posiada informacje o Mrocznej Wieży. Jego wędrówka usłana jest przeszkodami i nietypowymi postaciami. Na swojej drodze spotyka opętaną kapłankę, gadającego kruka, czy chłopca pochodzące z Ziemi, Jake’a.

W serii ukazały się:

1. „Roland” 
2. „Powołanie trójki”
3. „Ziemie jałowe”
4. „Czarnoksiężnik i kryształ”
4.5. „Wiatr przez dziurkę od klucza”
5. „Wilki z Calla”
6. „Pieśń Susannah”
7. „Mroczna Wieża”

Edyta Świętek – „Spacer Aleją Róż”

„Spacer Aleją Róż” jest pięcioczęściową sagą, opowiadającą o losach rodziny Szymczaków. To opowieści społeczno-obyczajowe, w których fikcja miesza się z autentycznymi zdarzeniami, a wykreowane przez autorkę postacie często mają swoje odzwierciedlenie w osobach, które znamy z kart historii. Autorka przedstawia nam obraz powojennej Polski, zmiany społeczne i reformy, sprawiające odwrócenie ról w społeczeństwie. Jedni stracili swoje majątki, a drudzy zyskali władzę i wpływy. Powieść rozpoczyna się brutalnie i zagadkowo. Mamy do czynienie z okrutnym wymierzaniem sprawiedliwości na własną rękę. Nie znamy jednak przyczyn zdarzenia. Historia skupia się przede wszystkim na przedstawieniu życia na wsi oraz relacjach międzyludzkich. Spodoba się wszystkim miłośnikom sag książkowych, powieściom obyczajowym i Krakowa, gdzie rozgrywa się znaczna część powieści.

W serii ukazały się:

1. „Cień burzowych chmur”
2. „Łąki kwitnące purpurą”
3. „Drzewa szumiące nadzieją”
4. „Szarość miejskich mgieł”
5. „Powiew ciepłego wiatru”

Danielle L. Jensen – „Trylogia Klątwy”

Do popularnych trylogii książkowych należy „Trylogia Klątwy”. To niebanalna lektura pełna magii, czarów i tajemnic. Trolle już od pięciu wieków mieszkają pod ruinami samotnej góry, gdzie musiały zamieszkać. Przez klątwę czarownicy utknęli pod ziemią, jednak istnieje szansa na zmianę ich trudnej sytuacji. Trolle porywają Cécile de Troyes, która my być kluczem do przełamania przekleństwa. Aby to uczynić dziewczyna jest zmuszona do ślubu z księciem Trollus. Początkowo Cécile próbuje się przeciwstawić, jednak z czasem nowo poznany książę staje jej się coraz bliższy.

W serii ukazały się:

0.5. „Niedoskonali”
1. „Porwana pieśniarka”
2. „Ukryta łowczyni”
3. „Waleczna czarownica”

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×