10 lat Antykwariatu i Księgarni Tezeusz

3 września 2021 wserwin 0 min read Brak Komentarzy

10 lat Antykwariatu i Księgarni Tezeusz

3 września 2021 Admin No Comments

Antykwariat i Księgarnia Tezeusz obchodzi 10. rocznicę powstania. Trudno nam uwierzyć, że od wystawienia i sprzedaży pierwszej książki w 2011 roku minęło już tyle czasu. Nie przypuszczaliśmy, że z małej firmy założonej przez Andrzeja Miszk i Małgorzatę Frankiewicz staniemy się liderem branży antykwarycznej, który posiada w swoim księgozbiorze ponad 500 tysięcy książek używanych, nowych i kolekcjonerskich. Możemy się również poszczycić bogatym i stale uzupełnianym zbiorem antyków sprzed 1950 roku oraz wieloma antykwarycznymi białymi krukami dla kolekcjonerów.

Jak to wszystko się zaczęło?

Na początku siedziba Tezeusza mieściła się w Kasince Małej w domu założycieli i zatrudniała dwóch pracowników. Wraz ze sprzedażą pierwszych egzemplarzy rósł nasz entuzjazm i wiara, że musi się udać. Skrzydeł dodawały nam pozyskiwane kolejne księgozbiory, które cieszyły się dużą popularnością wśród naszych czytelników i sprzedawały się w zawrotnym tempie. Droga do punktu, w którym jesteśmy obecnie była długa, czasem pełna niepewności i ryzyka, jeszcze częściej przynosząca radość i satysfakcję z kolejnych sukcesów. Od małej firmy zajmującej parter domu Tezeusz z biegiem lat rozrastał się, aby w 10. roku istnienia firmy zatrudniać aż 150 pracowników i zajmować powierzchnię magazynowo-biurową wielkości ponad 1500 m². Siedziba firmy, magazyn oraz sklep stacjonarny mieszczą się obecnie w Lubniu 1119. Prowadzimy także księgarnię internetową, dzięki której Tezeusz umożliwia każdemu łatwy i szybki dostęp do wartościowej literatury. W ciągu ostatniego roku sklep internetowy tezeusz.pl odwiedziło aż 2 878 175 osób.

Skup Książek Tezeusz

Jednym z przełomowych momentów rozwoju firmy było utworzenie pierwszej filii skupu, która powstała w czerwcu 2015 roku na warszawskim Starym Mokotowie. Zapoczątkowała ona stworzenie Ogólnopolskiego Skupu Książek i Księgozbiorów Tezeusz. Jesienią tego samego roku otwarta została filia w Krakowie na Dębnikach. W lecie 2016 roku utworzono dwie kolejne filie skupu we Wrocławiu oraz Gdańsku. Aktualnie Tezeusz posiada aż 9 punktów zakupowych w największych miastach w Polsce: Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Krakowie oraz dwie filie w Warszawie na Białołęce i Żoliborzu.

SKUPKSIĄŻEK.PL

Założyliśmy także skup książek online, udostępniając narzędzie do samodzielnej wyceny i sprzedaży książek przez Internet. Oferowana usługa kierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i wszelkiego rodzaju instytucji pragnących sprzedać książki. Prowadzony przez nas skup książek online dedykowany jest posiadaczom mniejszych księgozbiorów. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania, dlatego nasz internetowy skup książek jest prosty w obsłudze. Strona udostępnia wszystkim miłośnikom literatury sprzedaż już niepotrzebnych tytułów i zyskania funduszy na nowe egzemplarze.

Od początku istnienia firmy jej założycielowi i prowadzącemu Andrzejowi Miszk zależy na tym, by czytelnikom Tezeusza oferować mądre i stosunkowo tanie książki, które sam chętnie czyta. Postawiony cel dostarczania wartościowych, unikatowych i często trudno dostępnych gdzie indziej tytułów jest sukcesywnie realizowany od 10 lat i doceniany przez Was – czytelników. Dziękujemy, że jesteście z nami! Dziękujemy wszystkim naszym współpracownikom i osobom, które przyczyniły się do rozwoju Tezeusza. To dzięki Wam wszystkim dziś możemy świętować udane dziesięciolecie istnienia firmy.

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×