Wakacyjne inspiracje, czyli 5 ciekawych książek przygodowych

20 sierpnia 2021 wserwin 0 min read Brak Komentarzy

Wakacyjne inspiracje, czyli 5 ciekawych książek przygodowych

20 sierpnia 2021 Admin No Comments

Na ostatnie tygodnie wakacji warto sięgnąć po wciągające powieści przygodowe, które pozwolą nam oderwać się od rzeczywistości i wspólnie z bohaterami przenieść się do innego, pasjonującego świata. Przedstawiamy najlepsze książki przygodowe – idealne do czytania podczas letnich dni.

Książki przygodowe dla dzieci

„Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren to jedna z najpopularniejszych książek dla dzieci ciesząca się zainteresowaniem już od wielu lat. Opowiada o przyjaciołach mieszkających w maleńkiej wiosce, w której nigdy nie jest nudo, a każdy dzień staje się fascynującą przygodą. Autorka doskonale oddaje smak dzieciństwa, przedstawiając powieść pełną marzeń, radości i zabawy.

Kolejną powieścią, przenoszącą najmłodszych do pięknego świata pełnego kolorów, nauki o tym, co w życiu powinno być ważne oraz jak warto cenić naturę jest „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett. Mary Lennox, początkowo samotna i osierocona dziewczynka zaczyna przeżywać wiele przygód za sprawą odkrycia tajemniczego ogrodu. To historia nie tylko o sile przyjaźni, przemianie małej, zagubionej dziewczynki po stracie rodziców, ale także o tym, jak mogą odmienić się losy chłopca z niepełnosprawnością, któremu ktoś poświęcił uwagę, cierpliwość i okazał wsparcie.

Książki przygodowe dla młodzieży

Jest wiele serii przygodowych, w których zaczytuje się młodzież. Do najpopularniejszych z pewnością należy „Harry Potter” J.K. Rowling oraz „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Warto także zwrócić uwagę na cykl „Zwiadowców” Johna Flanagana. Pierwszy tom „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu” opowiada o piętnastoletnim Willu, który marzy o zastaniu rycerzem. Niestety jego drobna postura nie pomaga mu w osiągnięciu swojego celu. Kontaktuje się z nim tajemniczy Halt, który proponuje mu przystąpienie do zwiadowców. To ludzie owiani legendą, podobno parający się mroczną magią oraz potrafiący stawać się niewidzialni.

Kolejna seria książek przygodowych warta polecania nastolatkom to „Okrutny Książę” Holly Black, będąca pierwszym tomem trylogii. Opowiada o losach siedemnastoletniej dziewczyny, która została porwana do świata elfów i wraz z siostrami musi w nim mieszkać. Elfy na każdym kroku ją poniżają i traktują z pogardą. Dziewczyna marzy o zastaniu rycerką na ich dworze. Choć nikt nie wierzy, że jej się to uda, postanawia walczyć i się nie poddawać. To fascynująca powieść pełna tajemnic, intryg, magii i przygód.

Książki przygodowe dla dorosłych

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego warto czytać książki przygodowe i czy jest to gatunek, który spodoba się dorosłym czytelnikom to seria „Obca” Diany Gabaldon rozwieje Wasze wszelkie wątpliwości. Rok 1945. Clarie Randall, wojenna pielęgniarka nagle przenosi się do 1743 roku. W nowym  świecie odnajduje miłość swojego życia, walecznego Jamiego Frasera. „Obca” to połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki oraz romansu. Opowiada o wielkiej miłości, której akcja toczy się dwutorowo: współcześnie oraz w XVIII wieku. To wciągająca, barwna i dynamiczna historia, warta polecenia, dla wszystkich, którzy chcieliby zanurzyć się w minionym świecie.

Zaprezentowane przez nas propozycje stanowią o inspirujących i wciągających opowieściach, które, mamy nadzieję, spodobają się miłośnikom książek, ceniących książki przygodowe.

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×