Najpiękniejsze powieści Nicholasa Sparks’a

28 lipca 2021 wserwin 0 min read Brak Komentarzy

Najpiękniejsze powieści Nicholasa Sparks’a

28 lipca 2021 Admin No Comments

Nicholas Sparks jest współczesnym amerykańskim pisarzem, którego książki o łącznym nakładzie przekraczającym 105 milionów egzemplarzy ukazały się w ponad 50 językach. Zadebiutował w 1997 roku powieścią ,,Pamiętnik’’. Większość książek Nicholasa Sparks’a została przeniesiona na duży ekran.

 

,,List w butelce’’

,,List w butelce’’ to historia miłosna Teresy i Garretta. Teresa to kobieta po przejściach, która pewnego dnia znajduje na plaży butelkę ze zwiniętym wewnątrz listem. Kobieta postanawia go przeczytać, jest to wyznanie mężczyzny do ukochanej kobiety. Na kartce nie podano adresu. Teresa zaintrygowana treścią postanawia odnaleźć tajemniczego Garetta.

 

 

,,Jesienna miłość’’

Książka opowiada o wielkiej miłości Landona i Jamie. Nastolatkowie chodzą razem do szkoły średniej. Jamie uchodzi za dziwaczkę – nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na potańcówki i z nikim się nie przyjaźni. Nadchodzi czas licealnego balu, Landon w przypływie desperacji zaprasza właśnie ją.

Powieść została sfilmowana, jako Szkoła uczuć.

 

,,Pamiętnik’’

Noah Calhoun codziennie wieczorami odczytuje historię miłosną zapisaną na kartkach, która rozwinęła po zakończeniu II wojny światowej w Karolinie Północnej. Czyta ją w domu opieki kobiecie, która cierpli na chorobę Alzheimera.

Historia przedstawia bogatą dziewczynę z miasta i ubogiego chłopaka z prowincji, których połączyło wyjątkowe uczucie.

 

 

,,Na zakręcie’’

Miles i Sara musieli w swoim życiu stawić czoła wielu przeciwnością losu. Ona jest rozwódką, on wdowcem wychowującym samotnie syna. Wydawało się, że jedno drugiemu przywróciło wiarę w szczęście i miłość, że oboje odnaleźli wreszcie drogę do szczęśliwej przyszłości. Tymczasem okazuje się, że są złączeni szokującą tajemnic.

NA ZAKRĘCIE - Nicholas Sparks - Wydawnictwo Albatros

 

,,Bezpieczna przystań’’

Opowieść o kobiecie, która postanawia uciec od męża alkoholika i rozpocząć nowe życie. Przeprowadza się do małego miasteczka Southport. Znajduje tam nową pracę w restauracji. Stara się nie afiszować,  jednak wzbudza tym zainteresowanie mieszkańców. Sytuacja zmienia się, gdy na jej drodze staje Alex – były wojskowy, który po śmierci żony samotnie wychowuje córkę oraz syna. Niestety mąż Katie ma inne plany wobec niej, nie zamierza pozwolić na to, aby ułożyła sobie życie bez niego. Jest pracownikiem policji, wysyła więc za nią list gończy, aby ją odnaleźć.

Bezpieczna przystań - Sparks Nicholas | Książka w Sklepie EMPIK.COM

 

 

 

,,I wciąż ją kocham’’

John jest młodym żołnierzem, który nigdy nie rozważał nad swoim życiem. Bawił się nie myśląc o przyszłości. Dopóki nie spotkał Savannah, którą pokochał i postanowił założyć z nią rodzinę. Dopóki nie został wysłany na front i nie utracił miłości. Czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł trzymać ją w ramionach?

 

I wciąż ją kocham - Sparks Nicholas | Książka w Sklepie EMPIK.COM

 

,,Prawdziwy cud’’

Jeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, którego specjalnością jest pisanie demaskatorskich artykułów o ,,rzeczach niezwykłych’’. Krążą pogłoski, że miejscowy cmentarz jest nawiedzony przez duchy dawnych niewolników. Jeremy zaczyna interesować się prześliczną młodą bibliotekarką – Lexie Darnell oraz tajemniczym cmentarzem. Specyficzna atmosfera małej miejscowości, w której wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko, absorbująca tajemnica i atrakcyjna kobieta sprawiają, że Marsh przeżyje pierwszy cud.

 

Prawdziwy cud - Sparks Nicholas | Książka w Sklepie EMPIK.COM

 

 

 

,,Szczęściarz’’

Logan Thibault służył wiele lat w piechocie morskiej. Wielokrotnie otarł się o śmierć. Przeżył i powrócił do domu z pamiątką – znalezionym zdjęciem młodej kobiety, które traktuje, jak osobisty talizman. Jakiś czas po powrocie, ginie jego przyjaciel, mężczyzna wówczas stawia sobie za cel odnalezienie kobiety ze zdjęcia. Przemierzając pieszo kraj, odnajduje ją. Kobieta jest rozwódką z dziesięcioletnim synem, która ma sporo kłopotów z byłym mężem – zastępcą szeryfa oraz wnukiem najbardziej wpływowego obywatela miasta. Pomiędzy mężczyznami wybucha ostra rywalizacja.

 

Szczęściarz - Sparks Nicholas | Książka w Sklepie EMPIK.COM

,,Ostatnia piosenka’’

Ronnie pod naciskiem spędza wakacje w domu ojca, w odosobnionym morskim miasteczku w Karolinie Północnej. Dla zbuntowanej dziewczyny to bardzo trudna sytuacja, ponieważ musi wszystko zostawić i stawić czoła ojcu, do którego czuje żal po tym, jak opuścił rodzinę. Czy będę to najgorsze wakacje dziewczyny?

Ostatnia piosenka - Sparks Nicholas | Książka w Sklepie EMPIK.COM

 

,,Wybór’’

Gabby Holland – młoda kobieta spełniająca się, jako lekarka w niewielkiej miejscowości. Travis Parker szczęśliwy singiel, który podróżuje, spędza przyjemnie czas w gronie oddanych przyjaciół. Los doprowadza do spotkania młodych bohaterów. Z czasem odnajdują w sobie bratnie dusze. Los jednak bywa przewrotny. Obok dwójki bohaterów pojawia się ten trzeci, który tak naprawdę istniał zawsze.

Wybór - Sparks Nicholas | Książka w Sklepie EMPIK.COM

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×