Co czytać zimą i w Święta?

21 grudnia 2020 admin 0 min read Brak Komentarzy

Co czytać zimą i w Święta?

21 grudnia 2020 admin No Comments

Wraz z początkiem zimy i mrozem na zewnątrz, zaszywamy się w ciepłych domach i umilamy sobie czas czytaniem. Nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek po świątecznym zgiełku przy dobrej lekturze. Wybraliśmy kilka wyjątkowych książek z zimą w tytule, które mamy nadzieję Was zainteresują.

Andrzej Stasiuk „Zima”

Piękne wydanie ilustrowane obrazami Kamila Targosza zawiera pięć opowiadań, w tym tytułową Zimę. Autor wprowadza nas do świata prostych, żyjących spokojnie ludzi. Uwodzi czytelników słowami, plastycznymi opisami i niezwykłą dbałością o szczegóły. Ta książka sprawi, że czas zwolni i pozwoli na delektowanie się słowem.

Ken Follet „Zima świata”

Tom drugi cyklu „Stulecie” – w którego skład wchodzą jeszcze: „Upadek gigantów” oraz „Krawędź wieczności”– to pełna intryg i niezwykłych zwrotów akcji opowieść o losach kilku rodzin, które się ze sobą przeplatają. Fikcyjni bohaterowie są świadkami ważnych, historycznych wydarzeń. To lektura pełna pasji, z dynamiczną akcją, która nie pozwoli na nudę.

Andrew Kaplan „Zima Skorpiona”

To trzecia książka z cyklu obok „Scorpiona” i „Zdrady Skorpiona”. Pozycja ta, jak poprzednie, trzyma w napięciu czytelnika do samego końca. To idealna lektura dla miłośników sensacji. Autor zabiera nas tym razem w sam środek mroźnej zimy na Ukrainie, gdzie główny bohater wpada w coraz to większe tarapaty.

Aleksandra Tyl „Anielska zima”

Cztery pory roku, to cykl książek obejmujący takie tytuły jak: „Magiczne lato”, „Karmelowa jesień”, „Anielska zima” i „Szalona wiosna”. To saga o mieszkańcach uroczej wsi Polanki. W tej części poznajemy przejmującą historię Kai, która spędza zimę w zakutej lodem miejscowości i szuka prawdziwej, szczerej miłości.

Carina Bartsch „Zima koloru turkusu”

Druga część cyklu, obok „Lata koloru wiśni”, opowiadająca o parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków, stęsknionych za prawdziwą miłością. Ta książka przynosi wiele emocji, zwrotów akcji i humoru, co powoduje, że ciężko się od niej oderwać.

Janina Bauman „Zima o poranku”

To pamiętnik autorki, która opisuje wojnę oczami młodej dziewczyny, swoją ucieczkę z warszawskiego getta oraz lata w ukryciu. To poruszająca opowieść przepełniona biedą, głodem i strachem. Autorka ma dar pięknego opowiadania o tematach trudnych i bolesnych.

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×