Idealny świąteczny prezent? Używana książka!

10 grudnia 2020 admin 0 min read Brak Komentarzy

Idealny świąteczny prezent? Używana książka!

10 grudnia 2020 admin No Comments

Książka to niepozorny przedmiot, który w parę chwil pozwoli przenieść się do całkiem innego, często baśniowego świata. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu, otworzyć książkę i już po kilku stronach chłonąć losy bohaterów. Z tego też względu książka to najlepszy świąteczny prezent. Nie tylko nowa, ale i ta używana.

Idąc z duchem czasu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie i nie marnować ich po jednym użyciu. To samo tyczy się książek. Warto rozważyć ich zakup jako świąteczny upominek.

Dlaczego warto kupować używane książki?

Minęły już czasy, gdy tylko nowe przedmioty robiły na nas wrażenie i nadawały się jako prezent na różne okazje. Obecnie coraz częściej doceniamy używane przedmioty z wielu powodów. Jednym z nich jest cena. Używane książki mogą być o wiele tańsze od nowych egzemplarzy. To oznacza, że mając wyznaczony budżet, możesz pozwolić sobie na o wiele więcej. Jeśli osoba obdarowywana marzy o wielu literackich pozycjach, jej satysfakcja będzie o wiele większa, gdy pod choinką znajdzie kilka wymarzonych książek.

Po drugie, książka używana ma o wiele większy ładunek emocjonalny niż ta nowa z księgarni. Egzemplarz może nosić ślady użytkowania, może któraś strona będzie szczególnie eksploatowana przez jej istotny charakter? A może poprzedni właściciel skrupulatnie dokonywał drobnych notatek ołówkiem na marginesie, co stanie się inspiracją dla kolejnego posiadacza tego wydania? Możliwości jest wiele, ale jedno jest pewne – używana książka nosi ślady użytkowania i stanowi dodatkową historię właściciela lub też jest wspomnieniem dawnych czasów.

Po trzecie wreszcie, używana książka to doskonały prezent dla osób, które cenią sobie wyjątkowe egzemplarze i z ogromną radością wyszukują perełek. Tylko w antykwariacie można znaleźć wydania nietuzinkowe wśród książek używanych. Może to być wydanie z dzieciństwa, które przywoła same miłe wspomnienia i nie sposób znaleźć go w księgarni. Lub też unikat, którego od lat próżno szukać wśród nowych wydań. To właśnie antykwariat stwarza możliwości, by świąteczny upominek książkowy stał się niepowtarzalny.

Książka niejedno ma imię

W naszym antykwariacie internetowym tezeusz.pl możesz znaleźć całe mnóstwo książek, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Od powieści, baśni i wierszy, książek dla dzieci i młodzieży, przez książki do nauki języka obcego, poradniki i albumy, czasopisma i komiksy, aż po audiobooki i ebooki. Daj się zainspirować szerokiemu wyborowi pozycji i zrób komuś doskonały prezent na święta!

Brak Komentarzy

Odpowiedz

[FM_form id=”1″]

NAJNOWSZE WPISY

×