Co podarować dziecku na Komunię?

20 kwietnia 2019 admin 3 min read Brak Komentarzy

Co podarować dziecku na Komunię?

20 kwietnia 2019 admin No Comments


Jak to się stało, że z biegiem lat moda komunijna się ujednoliciła i – z pełnych przepychu sukienek, królujących w latach 80. – przeszła w proste alby odpowiednie dla każdego. Zupełnie inaczej rzecz się ma z prezentami. Przed wojną dziecko otrzymywało różaniec i modlitewnik, później medalik, a zamiast wystawnego obiadu –  szło  z rodzicami na lody. W latach 90. cieszył rower typu składak, zegarek Casio lub wrotki. Dzisiaj sprawa nie jest już tak oczywista. Wydaje się, że Komunia faktycznie staje się “małym weselem”, które wymaga już nie tylko wiary, a przede wszystkim zasobnego portfela rodziców, chrzestnych i pozostałych gości. Coraz częściej porównujemy się z innymi i na tym tle nie chcemy wypaść gorzej. Co za tym idzie, przyzwyczajamy siebie i dzieci do oczekiwań. Jeśli prezent to laptop, quad, PlayStation, jeśli obiad to w restauracji zarezerwowanej długo przed uroczystością. Samo przeżycie komunijne blednie i staje się mniej istotnym elementem – msza święta zamienia się w obowiązek, a nie główną atrakcję “programu”. A może jesteśmy zbyt krytyczni i powinniśmy dobrym słowem wesprzeć Was jako potencjalnych gości lub bohaterów tego dnia? Z pewnością i właśnie z tą myślą powstał wpis. 🙂

Komunia święta jest przede wszystkim duchowym przeżyciem – pielęgnujmy w sobie i w dziecku to przekonanie. Wspierajmy je w tym myśleniu i dbajmy, aby, mimo presji ze strony świata, potrafiło zrozumieć, co jest najważniejsze. Nie bójmy się tego dnia podarować młodemu bohaterowi rzeczy symbolicznych, z jasnym przekazem i w klimacie uroczystości. W końcu książki są najlepszymi przyjaciółmi, a czy istnieje lepszy prezent niż przyjaźń na całe życie? 🙂

Biblia

Pismo Święte to prawdziwy klasyk i to taki, który nigdy się nie znudzi i nie zawiedzie. Prawdziwie uniwersalny prezent, który zostanie z dzieckiem na lata, a kiedyś – kto wie – może będzie przekazany kolejnym pokoleniom?
My polecamy te dedykowane wydarzeniu – eleganckie i dostojne, jak również Biblie w obrazkach, które łatwiej przemówią do młodego serca.

Album na zdjęcia

Utrzymany w komunijnej stylistyce, z miejscem na życzenia od członków rodziny, spontaniczne zdjęcia, jak również te ustawiane (najlepiej, aby zostały wywołane jeszcze podczas uroczystości i od razu wklejone), stanie się wspaniałą i emocjonalną pamiątką, która nie raz wywoła wzruszenie.

Gra planszowa

Czemu nie? W dobie popularności gier, „planszówka” stanie się ekonomiczną alternatywą dla tych multimedialnych. A gdy dodatkowo jest utrzymana w religijnym duchu, więc pomoże zgłębić tajniki wiary, to dalej nie musimy szukać. My polecamy “Obrazki pełne łaski”, które pozwolą uczestniczyć w rozgrywce dzieciom w różnym wieku oraz poznać historie biblijne i ich bohaterów.

 Pakiet: Biblia + Pamiątka I Komunii Świętej

Piękna Biblia w obrazkach stworzona z myślą o najmłodszych plus album na zdjęcia z miejscem na życzenia od serca. Dobrym pomysłem jest zebranie zdjęć gości z ich I Komunii i zrobienie prezentacji. Dziecko będzie mogło zobaczyć, jak zmieniał się sposób przeżywania tego dnia na przestrzeni dekad i usłyszeć opowieści o wartości sentymentalnej i… historycznej.

 

Jak celebrujecie ten ważny dzień w życiu dziecka? Pamiętacie swoją I Komunię Świętą? 🙂

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×