1 czerwca. Dzień Dziecka. Wyczekiwane święto najmłodszych.

24 maja 2023 wserwin 6 min read Brak Komentarzy

1 czerwca. Dzień Dziecka. Wyczekiwane święto najmłodszych.

24 maja 2023 Admin No Comments

Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym na całym świecie. Mimo, że celebrowane w poszczególnych krajach w różnym czasie, idea przyświeca mu ta sama. W tym dniu dziecko powinno poczuć się wyjątkowo.

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono 20 listopada 1954 roku decyzją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych jako święto mające na celu upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka oraz promowanie działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju.
W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, ale nie zawsze tak było. Od 1929 roku świętowano go 22 września. Dopiero po zakończeniu II wojny światowej komunistyczne władze Polski postanowiły świętować Dzień Dziecka właśnie 1 czerwca.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla swojego dziecka zapoznaj się z naszymi książkowymi propozycjami, które pomogą w kształtowaniu jego wyobraźni i kreatywności.

Dziennik moich podróży – Dominika Zaręba, Aleksandra Lisek »

Dziennik moich podróży powstał z myślą o dzieciach w wieku od sześciu do dziesięciu lat, a nawet starszych oraz o ich rodzicach, chcących przekazać ciekawe informacje o odwiedzanych miejscach. To książka uniwersalna: można ją zabrać ze sobą zarówno na zimowe czy letnie wakacje, jak i kilkudniowy wyjazd za miasto. Z pewnością sprawdzi się podczas wycieczek po Polsce i w trakcie zagranicznych wojaży. A już wypełniona – po latach może się stać cenną, rodzinną pamiątką.

Wanda szuka miłości – Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak »

Bywa, że bycie bohaterką książki nie wystarcza. Bywa, że pragnie się od życia czegoś więcej! Dżdżownica Wanda wiedziała, że chce się zakochać, i nie tracąc czasu, ruszyła na poszukiwanie miłości. Co wydarzy się w trakcie jej wędrówki, czy Wanda pozna tego jedynego i czy jednorożce istnieją? Znajdźmy miłość razem z Wandą.

Za górami, za lasami. 100 najpiękniejszych bajek świata – Praca zbiorowa »

100 opowieści, które każde dziecko musi znać. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, spisywane w księgach i książkach – klasyczne baśnie z pięknymi kolorowymi ilustracjami. Teksty zapisano uwspółcześnionym, łatwo zrozumiałym dla dziecka, a jednocześnie pięknym literacko językiem. Wśród 100 tekstów, znajdziecie m.in. „Czerwonego Kapturka”, „O rybaku i złotej rybce”, „Pana Twardowskiego”, „Królewna Śnieżka”, „Dziewczynka z zapałkami”. Dzięki „100 najpiękniejszym bajkom świata”: – pokażesz dziecku świat starych opowieści; – rozwiniesz wyobraźnię malucha; – przekonasz małego czytelnika, że dobro zwycięża zło.

Pan Kluska i żaglowiec – Anna Onichimowska »

Pan Kluska uwielbiał zbierać różne rzeczy. W swoim domu zgromadził mnóstwo mebli, dywanów, ubrań i samochodów, aż wreszcie dla niego samego zabrakło miejsca. I wówczas pewnego burzowego dnia jego własny żaglowiec porwał go w nieznane. Cóż teraz stanie się z Panem Kluską i jego dobytkiem? Historia o dzikich plażach, pani Małgosi, sprzątaniu świata i jeszcze o tym, że czasem przyjemniej jest nie mieć niż mieć.

Skandar i Widmowy Jeździec – A.F Steadman »

Marzenie Skandara się spełniło. Ma swojego jednorożca, ukończył pierwszy rok nauki w szkole dla jeźdźców, a w Orlim Gnieździe znalazł przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina. Nareszcie też wie, jaką magiczną mocą dysponuje. Jego życie jeszcze nigdy nie było takie ekscytujące! Co prawda łączy go z jednorożcem zakazany żywioł, który wszystkich przeraża, ale Skandar rozpoczyna drugi rok pełen wiary w siebie. Niestety na Wyspie zaczynają umierać dzikie jednorożce, a nasz bohater staje się głównym podejrzanym. Aby udowodnić swoją niewinność i powstrzymać kataklizmy niszczące Wyspę, Skandar musi odkryć pewną mroczną tajemnicę.

Pucio w mieście Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci – Marta Galewska-Kustra »

Odwiedźcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi pełen ekscytujących zdarzeń czas w mieście! Zajrzyjcie na plac budowy, do supermarketu, na dworzec kolejowy, do parku, gabinetu taty i na wystawę cioci Igi. Z tym sympatycznym maluchem, ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy, na pewno nie będziecie się nudzić! Szósta część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem bez wątpienia jest wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

Strażnicy Cytadeli Księga Axlin – Laura Gallego »

W świecie pełnym potworów ocalenie może zapewnić tylko ta księga! Świat, w którym żyje Axlin, jest nękany przez potwory. Niektóre atakują podróżnych na drogach, inne napadają i niszczą wioski, ale są też i takie, które wślizgują się do domów, by porwać śpiące dzieci. Axlin, która od najmłodszych lat żyje w strachu, że w każdej chwili może paść ich ofiarą, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o potworach i spisać swoją wiedzę w księdze, która stanie się swego rodzaju podręcznikiem i posłuży innym ludziom za ochronę. Jednak wkrótce okazuje się, że jeśli dziewczyna naprawdę chce kogoś uratować, będzie musiała opuścić rodzinną wioskę i ruszyć w podróż po wielkim i niebezpiecznym świecie. Podczas wędrówki odkryje rzeczy, których wcześniej bez wątpienia nie była sobie w stanie nawet wyobrazić.

O dziewczynie, która tęskniła, i komandosie, który płakał – Magdalena Markowska »

Marta ma dziesięć lat, jest Polką, od urodzenia mieszka w Anglii i za żadne skarby nie chce wyjeżdżać do Australii, która, jak mówi mama, jest rajem. Po co opuszczać rodzinny dom, lubianą szkołę i najbliższą przyjaciółkę? O co w ogóle chodzi z tą całą karierą rodziców? Clint ma dziesięć lat, jest Australijczykiem i według Marty jest dziwny. Chłopaki z klasy też od niego stronią, bo wiadomo, że z Clintem to ani piłkę pokopać, ani na konsoli pograć. Nic, tylko armia i komandosi, a po szkole szybko do domu. Tęsknota, strata, oswajanie nowej rzeczywistości – jak Marta i Clint poradzą sobie z niełatwymi uczuciami? Czy między dwojgiem zagubionych bohaterów zrodzi się przyjaźń?

Bajki Natalie Portman – Natalie Portman, Michał Rusinek »

Klasyczne bajki Żółw i Zając, Trzy Świnki oraz Mysz Polna i Mysz Domowa słynna aktorka Natalie Portman postanowiła opowiedzieć dzieciom na całym świecie tak, jak opowiada je na dobranoc swojemu synowi i córce. W jej wydaniu klasyczne historie mają nie tylko ponadczasowe przesłanie, ale też mnóstwo odwołań do współczesności: Zając przechwala się modnym dresem, jedna ze Świnek je chińszczyznę zamówioną na wynos, podczas gdy druga dba o planetę, a Mysz Domowa próbuje wyciągnąć Mysz Polną na imprezę.

Drużyna Oka 3 Misja ryś – Marcin Mortka »

Kolejna misja na horyzoncie! Stefek, zajęty zaganianiem Iwo do pracy nad projektem grupowym, przez przypadek natrafia na wieść o tym, że las, w którym żyją rysie, znalazł się w niebezpieczeństwie. Co więcej, zagrożenie stanowią Roboty-Chroboty profesora Spróchnialskiego, co wydaje się idealnym wyzwaniem dla Drużyny Oka. Niestety, jak na złość zaginęła gdzieś Kaśka… “Misja: ryś” to trzeci tom serii o przygodach trójki czwartoklasistów, którzy zostali zwerbowani przez tajemnicze Oko do przeprowadzania akcji ratunkowych. Dotychczas przyjaciołom udało się pomóc fokom szarym żyjącym nad Morzem Bałtyckim oraz mieszkającym w Puszczy Białowieskiej wilczym szczeniętom.

Rzeka Sekretów – Erin Hunter »

Czy rodzinne więzi zniosą każdą odkrytą tajemnicę? Życie trzech pand z Bambusowego królestwa zatrzęsło się w posadach. Ulewa, Duch i Łodyga dopiero poznali prawdę o swoich rodzinach – każdy jednak nosi w sobie wiele nieodkrytych sekretów. A gdy próbują poskładać fragmenty przeszłości w jedną całość, w ich domu zaczyna czaić się coraz większe niebezpieczeństwo – kłamca przebrany za przywódcę. Zachód, zwany Smoczym Mówcą, snuje swoje własne plany, a nagłe pojawienie się trojaczków ze starożytnej przepowiedni sprawia, że okoliczności przestają mu sprzyjać. Podczas gdy Ulewa i Łodyga usiłują ustalić wspólny front, Duch, który ma trudności z przystosowaniem się do życia pandy, dostaje się pod wpływ Zachodu…

Więcej interesujących pozycji znajdziesz pod tym linkiem – https://tezeusz.pl/Dzien-Dziecka-najlepsze-ksiazki

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×