Polska na weekend, czyli co warto zobaczyć?

9 maja 2023 Admin Brak Komentarzy

Polacy coraz częściej korzystają z aktywnego wypoczynku w kraju. Bogactwo oferty turystycznej sprawia, że tłumnie odwiedzamy miejsca popularne, jak i te mniej uczęszczane. Weekendowe wypady stały się po prostu modne!

Brak czasu, zmęczenie, ciągły pośpiech – marzysz, aby pojechać na urlop i odpocząć? Polska to idealna destynacja na weekend. Gdzie więc warto spędzić wolny czas w naszym kraju?
Miejsc wartych zobaczenia jest naprawdę bardzo wiele. Tereny emanujące tajemniczością, dające wytchnienie od codzienności, zapewniające kontakt z naturą i niezmąconą ciszą. Morze, góry czy jeziora, świadczą o niezwykłym pięknie i różnorodności naszego kraju. O wielu polskich zakątkach się zapomina, pomimo iż nie brakuje im swoistego uroku.

Podpowiadamy w jakie rejony Polski warto pojechać. Zajrzyj do książkowych inspiracji!

Polska na weekend – Mikołaj Gospodarek, Anna Piernikarczyk, Magdalena Stefańczyk »

Odkrywaj Polskę cały rok! Propozycje gotowych wycieczek po Polsce. Bez wątpienia na każdą porę roku, na każdy weekend i na każdy nastrój.
Polska wiosną – perły architektury, zabytki sakralne, pałace i dwory, spacery wycieczki rowerowe. Latem w Polsce – plaże i kurorty, parki linowe i wodne, wesołe miasteczka, jeziora, jaskinie, zamki i warownie, kwitnące ogrody. Polska jesienią – parki narodowe, rezerwaty przyrody, zabytkowe starówki, obiekty z listy UNESCO, wycieczki górskie, schroniska. Zimowa Polska – stolice sportów zimowych, kopalnie, bunkry i podziemia miejskie, muzea, zimowe wędrówki.

Gdzie w Polsce na weekend – Katarzyna Węgrzyn »

Ta książka zawiera przede wszystkim pomysły i ciekawostki dotyczące atrakcji w każdym województwie w Polsce. Dzięki poglądowym mapom pogrupowane i opracowane są tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. Przede wszystkim informacje o tym, gdzie można przyjechać z psem albo które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym, pozwolą idealnie dopasować cel podróży do oczekiwań oraz oszczędzić rozczarowań i frustracji. Nawet jeśli zdecydujecie się ruszyć na weekend w drugą część Polski dopiero w piątek rano, zupełnie nie znając okolic, w które się wybieracie, ta książka pomoże Wam odpowiednio zaplanować wyjazd. I bez wątpienia nie pozwoli Wam się nudzić!

Pociągiem na weekend – Dariusz Sieczkowski »

20 najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce. Wycieczka pociągiem? Bez wątpienia idealny pomysł na weekend dla tych, którzy dbają o przyrodę, lubią podróżować bez zbędnych stresów, stawiają na wygodę. Ten przewodnik to propozycja dwudziestu wycieczek po regionach, które można zwiedzać pociągiem. Dobór połączeń uwzględnia przede wszystkim miasta i miasteczka z najciekawszymi zabytkami kolejnictwa, pozostałościami dawnych linii kolejowych oraz kolejami wąskotorowymi. Na którym dworcu znaleziono list w butelce? Gdzie znajdują się najciekawsze pociągi retro? Czy w Bieszczadach można pojeździć drezynami rowerowymi? Kolej na kolej! Komfort, ekologia i niezapomniane przeżycia.

GlobRower – Marcin Jakub Korzonek »

To przede wszystkim obszerne kompendium wiedzy o organizacji wypraw i wycieczek rowerowych jest efektem 25 lat podróżniczych doświadczeń autora. Książka jest adresowana zarówno do osób, które dopiero zamierzają zorganizować swoją rowerową podróż, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcą ruszyć na ambitniejsze trasy w egzotyczne rejony świata. W poradniku znajdziemy pełen zestaw praktycznych informacji potrzebnych do samodzielnego zorganizowania wielodniowego wyjazdu rowerowego. Od kilkudziesięciu propozycji tras i regionów na wyjazd przez porady, które bez wątpienia pomogą przygotować rower oraz sprzęt biwakowy do dalekiej podróży, aż po kwestię organizacji noclegów oraz jedzenia.

Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend – Anna Nowak, Marcin Nowak »

Autorzy popularnego i nagradzanego bloga GdzieWyjechać.pl, a także kanału na YouTube Wędrowne Motyle, zabierają nas w krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski – zarówno tych znanych, jak i tych mniej oczywistych. Każdy z nich bez wątpienia mógłby być tematem osobnej opowieści, jednak autorzy postanowili skondensować wiedzę o tych miejscach w kilku rozdziałach tematycznych: od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy. Zamki, pałace, chaty kryte strzechą, postindustrialne przestrzenie i modernistyczne perełki. Od źródeł Wisły, przez niezwykłe stepy Ponidzia i baśniową Suwalszczyznę, po wolińskie klify.

Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny – Praca zbiorowa »

Kompendia wiedzy na temat najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Polski. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem bez wątpienia są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

Slow przewodnik. Warmia i Mazury – Peter Zralek »

Slow przewodniki są czymś więcej niż praktycznymi informatorami. Ich autorzy proponują odkrywanie miejsc, które są im szczególnie bliskie, zachęcając do niespiesznego i uważnego ich poznawania. Dzielą się swoimi wrażeniami, refleksjami i wspomnieniami, rozmawiają z inspirującymi ludźmi, gospodarzami klimatycznych chat, wiejskich siedlisk i pensjonatów, miejscowymi artystami czy wytwórcami lokalnych przysmaków. Nie ma tu obowiązkowych punktów programu raczej garść propozycji, które zainspirują, pozwolą zatrzymać się w biegu, rozejrzeć się uważnie wokół, poleniuchować na leżaku, pokontemplować piękno natury, porozmawiać i pomarzyć.

Gdzie w góry na weekend – Tomasz Habdas »

Góry to wolność, bezkresna przestrzeń i spokój, jakich nie da się odnaleźć nigdzie indziej. Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz bez wątpienia wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę. W książce znajdziesz: przemyślane trasy pętle, górskie legendy, anegdoty i lokalne ciekawostki, panoramy, dzięki którym sprawdzisz, jakie szczyty masz właśnie przed oczami, mapy pozwalające w prosty sposób zaplanować wycieczkę.

Polska poza miastem – Praca zbiorowa »

Bez wątpienia Wyjątkowe pomysły na weekendy i wakacje. Wycieczka z dziećmi czy weekend we dwoje? Chcesz zobaczyć coś ciekawego czy odpocząć wśród zieleni? Możesz też skosztować wszystkiego po trochu. Wybierz to, co cię interesuje – co weekend inna wycieczka!

Sielska Polska – Mikołaj Gospodarek »

Sielska Polska to album przedstawiający na pięknych zdjęciach i w krótkich opisach 46 najbardziej urokliwych i sielskich miejsc naszej ojczyzny, gdzie warto pojechać, a nawet spędzić wakacje.

Więcej interesujących pozycji znajdziesz pod tym linkiem – https://tezeusz.pl/szukaj?szukaj=polska+na+weekend

Brak Komentarzy

Odpowiedz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

×