Ona z Wenus, On z Marsa. Świętujemy 8 i 10 marca

2 marca 2023 wserwin 6 min read Brak Komentarzy

Ona z Wenus, On z Marsa. Świętujemy 8 i 10 marca

2 marca 2023 Admin No Comments

Marzec to miesiąc, w którym mamy aż dwie okazje do świętowania zarówno w gronie kobiet, jak i w gronie mężczyzn. Panie celebrują swój dzień 8 marca, natomiast ,,męski” odpowiednik Dnia Kobiet przypada na 10 marca.

Dzień Kobiet i następujący po nim Dzień Mężczyzn to święta, podczas których okazujemy bliskim nam osobom wsparcie i oddanie. Obdarowujemy prezentami zarówno partnerów, istotnych członków w rodzinie, przyjaciół czy współpracowników. W Polsce Dzień Kobiet kojarzy się przede wszystkim jako relikt, który pozostał po czasach PRL-u. Panią wręczano wówczas goździki (później tulipany), a także prezenty, które były wtedy deficytowe, np. rajstopy. Wspomniane święto ma jednak dłuższą historię, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Historia dnia mężczyzny nie jest jednoznaczna. Istnieje kilka teorii na ten temat, nie wiadomo, która z nich jest najbliższa prawdy. 10 marca Kościół katolicki i prawosławny wspomina 40 Męczenników z Sebasty. Jedna z hipotez głosi, że to właśnie to wydarzenie sprawiło, że tego dnia celebrowane jest święto panów.

Obdaruj bliską Ci osobę niebywałym i inspirującym prezentem w postaci niezapomnianych historii w pięknej oprawie.

Miłość. Seria Twisted – Ana Huang »

 

Alex Volkov ma serce z lodu, ale dla niej mógłby spalić cały świat. Dręczy go klątwa przeszłości, od której nie jest w stanie się uwolnić. Bezwzględnie dąży do sukcesu i zemsty, nie pozwalając na to, by zawładnęła nim miłość. Gdy zostaje zmuszony do zaopiekowania się siostrą swojego najlepszego przyjaciela, ujawniają się w nim nieznane dotąd uczucia. Wewnętrzny lód jego serca: pęka, topnieje.

Ava Chen jest wolną duszą nękaną przez koszmar z dzieciństwa, którego nie pamięta. Pomimo trudnej przeszłości nigdy nie przestała dostrzegać piękna świata nawet w spowitym lodową powłoką sercu mężczyzny, którego nie powinna pożądać. Mężczyzna ten to najlepszy przyjaciel jej brata, jej sąsiad. Ich miłość nigdy nie może się wydarzyć ale jeśli się wydarzy, może ujawnić sekrety, które zniszczą nie tylko ich oboje, ale i wszystko, co dla nich ważne.

Pasjans – Alice Oseman  »

Czuła i szczera opowieść o dojrzewaniu, trudnych relacjach z rówieśnikami, samotności i nieustającym poszukiwaniu siebie. Bohaterka Tori Spring jest uczennicą dwunastej klasy, lubi spać i blogować. Najbardziej ceni sobie swoje towarzystwo co powoduje, że nie ma zbyt wielu przyjaciół. Nieoczekiwanie w jej życiu pojawia się Michael Holden – tajemniczy chłopak, który powoduje, że w Tori budzą się uczucia, o które nigdy by siebie nie podejrzewała. Ich skomplikowaną relacje trudno jednoznacznie nazwać ,,prawdziwą przyjaźnią”. Michael wydaje się tak wyjątkowy i nieprzystający do tego, co dzieje się wokół, że Tori zastanawia się nawet, czy… on istnieje naprawdę. W tym samym czasie w szkole pewna grupa przejmuje władzę. Z pozoru niewinne żarty, dotykające głównie nauczycieli, okazują się jednak tragiczne w skutkach. Tori stara się zapobiec katastrofie i próbuje dowiedzieć się, kto za tym wszystkim stoi. Niestety, dziewczyna nie potrafi sobie nawet wyobrazić, jakie to będzie miało dla niej konsekwencje…

Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem – Monika Magoska-Suchar »

Mr Darcy to pseudonim znanego na całym świecie autora bestsellerowych romansów. Tożsamość milionera pozostaje tajemnicą. Nigdy nie ujawnił przed fanami swojej twarzy, nie zdradził żadnych informacji o prywatnym życiu i nie pojawił się w mediach. Claire Abramson to wielka fanka twórczości pisarza o czym wiedzą wszystkie osoby z jej najbliższego otoczenia. Zna na pamięć jego powieści, ponieważ to one pozwoliły jej przetrwać najmroczniejszy okres w życiu. Claire mocno utożsamia się z przeżyciami bohaterów książek Mr Darcy’ego, zakłada więc, że mężczyzna, który je napisał, jest jej pokrewną duszą. Niespodziewanie przed kobietą pojawia się niepowtarzalna szansa na poznanie pisarza i zawalczenie o jego serce. Hitem świątecznej ramówki telewizyjnej ma stać się bowiem randkowy reality show, którego uczestniczki będą walczyły o względy Mr Darcy’ego. Claire wygrywa casting i dostaje się do programu. Czy tajemniczy milioner naprawdę okaże się mężczyzną jej marzeń?

Listy do gestapo – Maria Paszyńska »

Warszawa, wiosna 1938 roku. Osiemnastoletnia Zuzanna wierzy, że jej życie będzie usłane różami. Pewnego wieczoru zachwyca ją wygrywana na skrzypcach melodia, a kilka dni później poznaje zdolnego muzyka i traci dla niego głowę. Rodzi się pierwsza miłość, pojawiają marzenia i plany, a potem przychodzi wojna. Kolejne miesiące to pasmo strat, cierpienia i bólu…Zuzanna zaczyna pracę na Poczcie Głównej i włącza się w podziemną walkę z okupantem. Zostaje przydzielona do komórki „P” zajmującej się przechwytywaniem anonimowych donosów pisanych przez Polaków do „Szanownego Pana Gestapo”. Jeden z listów rozdziera jej serce. Okazuje się, że działalność konspiracyjna to niebezpieczna gra, w której stawką jest nie tylko życie, ale i miłość. Listy do Gestapo to poruszająca do głębi spowiedź kobiety, która stanęła przed dramatycznymi wyborami. Opowieść o życiu brutalnie zmienionym przez wojnę. O ranach, które nigdy się nie goją, winach, które domagają się odkupienia i przebaczenia. Poruszająca historia wielkiej miłości.

Światło, którego nie widać – Anthony Doer »

Niewidoma Marie-Laure mieszka w Paryżu w okolicy Muzeum Historii Naturalnej, gdzie pracuje jej ojciec. Ma dwanaście lat, kiedy naziści okupują jej miasto i wraz z ojcem musi uciekać do Saint-Malo w Bretanii mając przy sobie pewien klejnot, jeden z najcenniejszych zabytków muzeum. W górniczym miasteczku w Niemczech osierocony chłopiec, Werner Pfenning, oczarowany słucha radia, które dostarcza mu wiedzy na temat świata i przenosi w odległe krainy. Wkrótce Werner stanie się ekspertem w budowaniu i naprawianiu urządzeń i zostanie wcielony do elitarnej jednostki nazistowskiej, której zadaniem jest namierzanie wrogich radiostacji. Przeplatając życie Marie-Laure i Wernera, Doerr unaocznia, w jaki sposób ludzie starają się być dla siebie dobrzy, by przetrwać okrucieństwa wojny.

Spaleni w ogniu – Cabre Jaume »

Barcelończyk Ismael nie miał łatwego dzieciństwa, ale udało mu się zdobyć wykształcenie i podjąć pracę jako nauczyciel języka i literatury. Pewnego dnia, szukając guzików, zagląda do pasmanterii, gdzie natyka się na koleżankę z dzieciństwa. Powoli zaczyna rozwijać się między nimi uczucie. Jednak przypadkowe spotkanie ze znajomym ze szkoły wywraca życie Ismaela do góry nogami. Budzi się on w podejrzanym szpitalu i nie wie, kim są dziwni lekarze ani jak sam ma na imię. Jedynie odzyskanie pamięci pozwoli mu zrozumieć, w jakich opałach się znalazł, ale okaże się to niezwykle trudnym zadaniem.

Rozpal ogień – PS Herytiera »

Victoria Joseline Clark nigdy nie należała do szczególnie rozważnych dziewczyn, choć nie można jej było zarzucić braku inteligencji. Nauka w renomowanym liceum, wieczne kłótnie z irytującym bratem bliźniakiem, częste imprezy z przyjaciółmi, rodzinne kolacje w towarzystwie troskliwej matki i wiernego psa. Jej rodzice mieli jeden cel: wychować swoje dzieci na porządnych obywateli. Victorii od małego wpajano żelazne zasady, których ślepo przestrzegała, przekonana, że uchronią ją przed problemami, o których opowiadała jej matka. Niestety, dziewczyny nie przygotowano na to, że jej największym utrapieniem może się okazać wysoki chłopak z martwym spojrzeniem i zimnym uśmiechem. Wystarczyło kilka źle dobranych słów i obecność w niewłaściwym miejscu o nieodpowiedniej porze, aby zapoczątkować walkę, na którą nie była gotowa. Wszystko wymknęło się spod kontroli, gdy ten czarnooki, zblazowany chłopak okazał się faworytem nielegalnych pojedynków bokserskich. Victoria najchętniej cofnęłaby czas. Ilekroć spoglądała w czarne jak noc oczy, błagała w myślach, aby nigdy ich nie zobaczyć.

Schronisko, które przestało istnieć – Sławomir Gortych »

Maksymilian Rajczakowski to młody stomatolog, który pragnąc odetchnąć od rodzinnych problemów jedzie w Karkonosze. Właściciel nieczynnego schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami ginie w nieszczęśliwym wypadku. Niedługo po tej tragedii na miejsce przybywa jego bratanek Maksymilian. Mężczyzna dowiaduje się, że wuj przed śmiercią z niejasnych przyczyn interesował się losami innego górskiego schroniska, które tuż po II wojnie światowej spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy na jaw wychodzą kolejne fakty, Rajczakowski nabiera podejrzeń, że śmierć wuja nie była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Nieświadomy czyhającego zagrożenia podejmuje własne śledztwo. Wkrótce zaczyna otrzymywać pogróżki od kogoś, kto podaje się za Ducha Gór… Jeśli w porę nie rozwikła zagadki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

 

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×