Najlepsze książki na lato i wakacje 2022

15 lipca 2022 wserwin 3 min read Brak Komentarzy

Najlepsze książki na lato i wakacje 2022

15 lipca 2022 Admin No Comments

Polecamy najciekawsze książki na wakacje, które pomogą Wam się zrelaksować i umilą czas podczas urlopu. Sprawdźcie, jakie lekkie powieści, kryminały i reportaże warto przeczytać tego lata.

„Zamruczę ci” Agata Bieńko

Idealne, lekkie książki na wakacje, to luźne i zabawne historie, które pozwalają oderwać się od codzienności i wypocząć z wciągającą lekturą. „Zamruczę ci” to dowcipna, romantyczna opowieść, w której bohaterom przytrafia się mnóstwo pechowych wydarzeń. Tak się składa, że Paula i Grzegorz często na siebie wpadają. Jednak nie potrafią się dogadać i ciągle się kłócą. Czy udawana randka pomoże im nawiązać nić porozumienia?

„Ludzie, których spotykamy na wakacjach” Emily Henry

Książka na lato 2022, która Was zachwyci, to historia Poppy i Alexa. Przyjaźnią się od dwunastu lat i ich coroczną tradycją jest spędzenie razem tygodniowego urlopu. Niestety wszystko się psuje i tracą kontakt. Poppy zwiedza cały świat i robi karierę, pisząc bloga. Jednak jej życie jest dalekie od ideału i czuje się samotna. Postanawia ostatni raz wybrać się na wakacje z Alexem i wszystko naprawić. Czy jej się to uda?

„Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” Colleen Hoover

Poczytana autorka romansów powraca z nową książką. Kenna Rowan wychodzi z więzienia po pięciu latach. Chce odzyskać córkę, niestety w przeszłości spaliła za sobą wiele mostów. Bez względu na jej działania jest wykluczana z życia swojego dziecka.

Drugą szansę daje jej Ledger Ward – właściciel lokalnego baru. Ich znajomość przeradza się w fascynację, jednak ta relacja zagraża przyszłości Kenny i jej córki. To książka na wakacje, która zapewni Wam wiele wzruszeń i taka, od której nie będziecie w stanie się oderwać.

 

„Długa noc” Wojciech Chmielarz

Jeśli jesteście fanami kryminałów, warto wpisać na listę książek na lato – szóstą odsłonę cyklu o komisarzu Jakubie Mortce. W nocy w Komendzie Stołecznej Policji przesłuchiwany jest mężczyzna, będący świadkiem w sprawie zabójstwa. Młoda dziewczyna po raz pierwszy wychodzi na ulicę żeby zarobić. A po mieście krąży morderca, który planuje swoje kolejne zbrodnie. Czy komisarz Mortka zdoła ocalić mieszkańców Warszawy? Przed nim najważniejsze wyzwanie w życiu.

„Tajemnice Fleat House” Lucinda Riley

Dobre książki na wakacje, na które warto zwrócić uwagę to dzieła Lucindy Riley. „Tajemnice Fleat House” to kryminał, którego akcja toczy się w prywatnej szkole z internatem na angielskiej prowincji. Dochodzi do podejrzanej śmierci jednego z uczniów, a gdy ginie kolejna osoba, pewne jest, że to nie przypadek. Dochodzenie prowadzi młoda, błyskotliwa detektyw Jazz Hunter. Widzi, że wszyscy coś przed nią ukrywają. Czeka ją nie tylko nie tylko najtrudniejsze śledztwo w jej karierze, ale i walka z własnymi demonami.

„Wstyd” Robert Małecki

Julia Karlińska to była policjantka, a obecnie nauczycielka historii w liceum medycznym, która samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Rzuciła pracę w policji po tragicznej śmierci męża w wypadku motocyklowym. Teraz duchy przeszłości ponownie się odzywają. W mieście dochodzi do zabójstwa Sławomira Nowaka – znanego profesora matematyki i kolegi Karlińskiej z „medyka”. To początek tragicznych wydarzeń, które wstrząsną życiem Julii i zmuszą do rozpoczęcia śledztwa.

 

„Migot. Z krańca Grenlandii” Ilona Wiśniewska

Dla fanów reportaży polecamy „Migot. Z krańca Grenlandii”. Ilona Wiśniewska opisuje życie mieszkańców w odległych rejonach Grenlandii. Ich codzienność nie jest łatwa. Brak kanalizacji, dostępu do szpitali, uniwersytetów, czy pracy zmusza młodzież do wyprowadzki.

Autorka pyta, tych którzy zostali, jak sobie radzą, o czym marzą i czym zajmują się w krainie wiecznych mrozów. Stara się zrozumieć ludzi, którzy są dumni ze swojego pochodzenia i zdają sobie sprawę z nadchodzącej katastrofy klimatycznej. To wciągający i wnikliwy reportaż oddający głos rdzennej ludności z Grenlandii.

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×