Dedykacja do książki na mikołajki i życzenia na Mikołaja – sprawdź nasze propozycje!

12 listopada 2021 wserwin 4 min read Brak Komentarzy

Dedykacja do książki na mikołajki i życzenia na Mikołaja – sprawdź nasze propozycje!

12 listopada 2021 Admin No Comments

Mikołajki to magiczny dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. Oczekują wymarzonych prezentów i wizyty Mikołaja. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać dedykacja oraz jakie teksty dołączyć dzieciom do książek. Skorzystajcie z naszych pomysłów.

Gdzie umieścić dedykację w książce?

Pierwszą rzeczą, nad którą warto się zastanowić jest to, gdzie umieścić dedykację do książki na mikołajki. Jedną z możliwości jest napisanie wyjątkowych słów na stronie tytułowej pod tytułem, czasami zdarza się, że piszemy dedykację na pierwszej pustej stronie lub na stronie na lewo od tytułu.

Postarajmy się, by dedykacja była napisana starannym, estetycznym pismem. Jeśli planujemy napisać dłuższy tekst warto wcześniej przemyśleć, jak go rozmieścić na stronie. Możemy też napisać go na grubszym, eleganckim papierze, który dołączymy do książki.

Najprostszy i najpopularniejszy sposób na napisanie dedykacji to korzystanie ze wzoru:

„Dla kochanej Basi, Mikołaj

06.12.2021, Kraków”

„Od Św. Mikołaja dla Bartka”

Dedykacja do książki od Mikołaja może zawierać także cytat. Wybranie wartościowego cytatu to wspaniała pamiątka dla dzieci, do której po latach będą wracać z sentymentem i nostalgią. Jeżeli najmłodsi mają już swoich ulubionych pisarzy, filmy lub bajki, warto posłużyć się cytatem, który do nich nawiązuje.

Fanom Harrego Pottera można napisać:

 „Są takie wydarzenia, które – przeżyte wspólnie – muszą się zakończyć przyjaźnią…”,

 

„Jeśli ktoś kocha nas aż tak bardzo, to nawet jak odejdzie na zawsze, jego miłość będzie nas zawsze chronić”

a dzieciom, które przepadają za Kubusiem Puchatkiem:

„Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.”

 

„Obiecaj mi, że zawsze będziesz pamiętał, że jesteś bardziej odważny niż w to wierzysz, silniejszy niż ci się wydaje i bardziej mądry niż myślisz.”

Życzenia na Mikołaja dla dzieci

Ciekawym dodatkiem do prezentu są także zabawne życzenia od Mikołaja, które z pewnością ucieszą dzieci i sprawią, że poczują się wyjątkowo. Wierszyki na mikołajki mogą być utrzymane w lekkim, humorystycznym tonie.

„Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz – niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Dziadek może spełnić”

 

„Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie –
Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga wór niezmordowanie,
każdy prezent dziś dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wróci do nieba uśmiechnięty”

 

 

„Dzień Mikołajek to czas wspaniały,
Przez wszystkie dzieci wyczekiwany.
Krasnale i elfy prezenty szykują,
Wszystkie dzieci nimi obdarowują.
Od Św. Mikołaja dla…”

 

„Za oknem biało,
Puszystym śniegiem posypało.
Na niebie wesołe gwiazdy mrugają,
Mikołaja serdecznie witają.
Ma on ze sobą wielki worek
Radosną minę i świetny humorek.
Chce obdarować dzieci prezentami.
I wrócić do nieba swoimi saniami”

Tanie prezenty na Mikołajki

Podczas Mikołajek często liczy się gest, a obdarowani ucieszą się z drobnych upominków, które będą świadczyć o tym, że o nich pamiętamy. Skarpetki z oryginalnym motywem, kubek z personalizowanym napisem, puzzle z pięknym widokiem, gra planszowa dla całej rodziny albo książka ulubionego autora, to sprawdzone i tanie upominki, które z pewnością ucieszą naszych najbliższych.

„Gwiazdkowy Prosiaczek” J.K. Rowling

Najnowsza książka J.K. Rowling to emocjonująca i podnosząca na duchu opowieść przygodowa o więzi chłopca i jego przytulanki – prosiaczka DP. Zabawka towarzyszy chłopcu we wszystkich dobrych i złych momentach. Gdy nagle ginie w Wigilię, Jack jest gotów zrobić wszystko, by ją odzyskać. Na szczęście Wigilia to noc cudów, w której wszystko jest możliwe. Książka skierowana jest do dzieci w wieku 8+, ale wspaniałą historię Jacka i DP pokochają całe rodziny.

„Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem” Przemek Staroń

Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, powraca z drugim tomem bestselerowego poradnika dla młodych ludzi, jak radzić sobie z życiem, emocjami i relacjami. Książka zawiera inspirujące miniwykłady dla młodych czytelniczek i czytelników. Jest rozwinięciem pierwszej części i przedstawia takie zagadnienia, jak wstyd, zazdrość, budowanie własnej wartości, rozpoznawanie i obrona przed manipulacją, spełnianie cudzych oczekiwań, czy ćwiczenie się w asertywności.

W książce nie brakuje powiązań do współczesnego kanonu kultury. Pojawia się Alicja z „Alicji w Krainie Czarów”, Pippi, bohaterowie i bohaterki z „Władcy Pierścieni”, sagi o „Harrym Potterze”, Narnii. Wystąpią również Neo z „Matriksa”, Pan Kleks, Enola Holmes i postaci z „Fantastycznych zwierząt”. Nie brakuje też osobistych historii z życia Przemka Staronia i jego uczniów. To doskonały poradnik dla młodzieży, ale także dla rodziców i nauczycieli.

„Profesor astrokot odkrywa kosmos” Walliman Dominic

Odkrywanie kosmosu jest pasjonujące, zwłaszcza jeśli jego tajemnice objaśnia profesor Astrokot. Ma stopień naukowy w niemal każdej dziedzinie i jest superbystrym kotem. Wyjaśnia m.in. co wspólnego ma Ziemia z owsianką Złotowłosej? Gdzie w kosmosie można znaleźć diamenty? Czy na innych planetach istnieje życie? Duża dawka wiedzy z dziedziny astrofizyki podana w lekki, przystępny i zabawny sposób – imponujący album do wspólnego, rodzinnego czytania.

 

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×