Takiej nocy jeszcze nie było!

23 sierpnia 2019 admin 2 min read Brak Komentarzy

Takiej nocy jeszcze nie było!

23 sierpnia 2019 admin No Comments

Kiedy dystrybutor książek, Azymut, ogłosił informację, że z okazji 20-lecia działalności organizuje Noc Księgarń – wielkie święto księgarń niezależnych i czytelników, nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że chcemy być częścią tego wydarzenia. Tezeusz to, oprócz sklepu online www.tezeusz.pl i sprzedaży na Allegro, to również księgarnia stacjonarna ukryta w sercu Beskidu Wyspowego, w cieniu góry Szczebel, dlatego wspieranie księgarni niezależnych jest dla nas bardzo ważne. 

Nowe działania Azymutu mają nie tylko upowszechniać czytelnictwo, ale także promować niezależne księgarnie stacjonarne, które z roku na rok zmagają się z coraz większymi problemami na rynku książki. Według danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń już tylko 57% księgarń w Polsce stanowią punkty niepowiązane z żadną z sieci. Organizatorzy akcji chcą po raz kolejny przypomnieć o wielu niezwykłych miejscach, które oferują czytelnikom nie tylko literaturę, ale także wiele inicjatyw kulturalnych. Od początku swojej działalności Azymut kładł duży nacisk na wsparcie księgarń niezależnych. Jako dystrybutor aktywnie angażujemy się w pomoc księgarzom – i to nie tylko tym, z którymi współpracujemy na co dzień. Chcemy odpowiadać na potrzeby rynku książki, który zmaga się dziś z wieloma problemami. Jubileusz 20-lecia to dobra okazja do podjęcia nowych inicjatyw, z których skorzystają nie tylko księgarze, ale pośrednio także wszyscy czytelnicy – mówi Dorota Bachman, Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju Biznesu, członek zarządu OSDW Azymut.

Co planujemy tej szczególnej nocy, 20 września? Wstępny program wygląda następująco, a już wkrótce więcej szczegółów!

 

 

Po zmierzchu czeka na Was moc atrakcji:
? warsztaty z kreatywnego pisania z blogerką, Kasią Aksamit;
? zwiedzanie antykwariatu „Odkryj tajemnice Tezeusza”;
? warsztaty inspirowane „Wycinkami z termosu”
? wieczór recytatorski dla dzieci i młodzieży
? nocne promocje
? konkursy

Brak Komentarzy

Odpowiedz

NAJNOWSZE WPISY

NEWSLETTER

Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

×