Zofia Ossowska – Miłość w pensjonacie samotnych serc

17 maja 2021 admin 2 min read 2 komentarze

Zofia Ossowska – Miłość w pensjonacie samotnych serc

17 maja 2021 admin 2 komentarze

Są autorzy książek, których celem jest poruszenie czytelnika do głębi i pozostawienie ich z szalejącymi emocjami. Są też tacy, którzy chcą nieść ukojenie. Zofię Ossowską można zaliczyć do obu grup – pisarka porusza serca, a przy tym niesie spokój i niepowtarzalny klimat. Po świetnie przyjętym Pensjonacie samotnych serc, przyszedł czas na kontynuację – Miłość w pensjonacie samotnych serc. Oto czego można spodziewać się po lekturze.

Pensjonat samotnych serc

Zofia Ossowska Pensjonat samotnych serc to wzruszająca pozycja książkowa, która z pewnością przypadnie do gustu fanom książek takich jak „Dom nad rozlewiskiem” czy „Alibi na szczęście”. Pensjonat jest miejscem, którego nie sposób znaleźć na mapie, czy w reklamach telewizyjnych. A jednak wiadomym jest, że miejsce takie znajduje się pośród mazurskich jezior, leśnych alejek i gęstych lasów. Można go dostrzec z oddali – to stary piętrowy dom, w którym gospodyni, pani Wiesia, zaprasza na najlepszą na świecie szarlotkę i rozmowy pełne zrozumienia.

Do tego domu przyjeżdża Matylda, którą Zofia Ossowska mianuje główną bohaterką powieści. Kobieta zmaga się z tajemnicą, której nie chce wyjawić pani Wiesi, wyraźnie się czegoś boi i płacze po nocach. Pensjonat, a także syn pani Wiesi pomoże Matyldzie ukoić skołatane nerwy.

Kontynuacja losów Matyldy

Miłość w pensjonacie samotnych serc to kontynuacja losów poznanych wcześniej bohaterów. W drugiej części w pensjonacie pojawia się Filip, czyli pierwsza miłość Matyldy. To ciężki orzech do zgryzienia dla głównej bohaterki, bo ta nie wie czy dać szansę starej miłości, czy jednak porwać się nowemu uczuciu. W powieści pojawia się także pani Józia, czyli wulkan energii, przeżywający poznanie w sanatorium natrętnego adoratora. Jego przybycie do pensjonatu również wpłynie na fabułę powieści.

Zofia Ossowska i jej książki to prawdziwa gratka dla fanów klimatycznych powieści książkowych. Miłość w pensjonacie samotnych serc jest otulającą serce lekturą, której nie sposób odłożyć na półkę przed pochłonięciem całości. Bohaterowie są bliscy sercu i bez trudu można się z nimi utożsamiać oraz przeżywać ich smutki i radości. W książce nie brakuje także humoru, porcji dowcipu, tak naturalnego w codziennym życiu. To pozycja dla każdego, kto chce wniknąć w świat mazurskich jezior, przepięknych krajobrazów i losów zwyczajnych ludzi z ich wadami i zaletami. Zakończenie miłości w pensjonacie samotnych serc daje nadzieję na kontynuację, co z pewnością ucieszy fanów tej serii.

2 komentarze

 • Kaśka 25 czerwca 2021 at 16:06

  Muszę sięgnąć po tę książki:) dzięki za recenzję

  • Admin 5 lipca 2021 at 11:00

   Są warte uwagi. Pozdrawiamy!

  Odpowiedz

  NAJNOWSZE WPISY

  NEWSLETTER

  Planujesz czytać więcej książek, ale nie masz pomysłu jakich? Chcesz śledzić wydarzenia czytelnicze? Potrzebujesz pomocy w ocenie własnej twórczości? Z NAMI TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Bądź na bieżąco z artykułami, zapisując się do newslettera.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki wiadomości typu Newsletter oraz potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dla subskrybentów usługi Newsletter i informacjami o Ochronie Danych Osobowych.

  ×