Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Psychologia ogólna

Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Drugie, poprawione wydanie bestsellerowej książki Alfrieda Lngle, wybitnego austriackiego psychologa i psychoterapeuty. Autor prowadzi Czytelnika przez szereg pytań i zagadnień pomagających zbliżyć się do indywidualnej odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens. Żyć z sensem to praktyczny przewodnik po drogach prowadzących do odnalezienia sensu nie jakiegoś abstrakcyjnego Wielkiego Sensu Życia, ale konkretnego, osobistego sensu życia danego człowieka w danych okolicznościach. Żyć z sensem oznacza więc, że człowiek, ze swoimi zdolnościami i kompetencjami, ze swoim odczuwaniem i wolą, odpowiada na propozycję chwili i twórczo się z nią konfrontuje, zarówno dając, jak i otrzymując. Sens wymaga zaangażowania i bezpośredniej obecności.
Autor poświęca także szczególną uwagę praktycznym technikom podejmowania właściwych decyzji w najróżniejszych życiowych sytuacjach.
Po co żyję?

Co nadaje sens mojemu życiu?

Co daje mi poczucie spełnienia?

Jak podejmować decyzje w zgodzie ze sobą?


O Autorze

Alfried Lngle austriacki psychoterapeuta, wykładowca na austriackich i światowych uniwersytetach, m.in. w Wiedniu, Klagenfurcie i Moskwie. Uczeń oraz późniejszy bliski współpracownik Viktora Frankla austriackiego neurologa i psychiatry, ojca logoterapii i twórcy podstaw analizy egzystencjalnej. Założyciel oraz prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej (GLE), z siedzibą w Wiedniu, gdzie prowadzi również własną praktykę terapeutyczną. W Polsce prowadzi szkolenia psychoterapeutyczne w nurcie analizy egzystencjalnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Psychoterapii Egzystencjalnej (GLE-Polska).

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Imprint Media Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x26cm Ilość stron: 160 Waga: 0.5 kg EAN: 9788364299810

Opinie