Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pedagogika, resocjalizacja

Zrozumieć dziecko

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jest to książka, która powinna się znaleźć na podręcznej półce każdego rodzica. Rady Francoise Dolto, mimo upływu dziesięciu lat od jej śmierci, nie tylko nic nie straciły na aktualności, ale wraz z postępem wiedzy na temat rozwoju dziecka zyskały teoretyczne i empiryczne potwierdzenie. Z książką każdy rodzic będzie czuł się spokojniej i pewniej wobec wątpliwości i problemów, jakie napotyka, starając się być dobrą matką lub ojcem. Książka ta jest owocem rozmów autorki ze słuchaczami radia France-Inter na temat problemów, jakie mieli z dziećmi. Jest ona zapisem pierwszych miesięcy audycji pt. "Gdy pojawia się dziecko" nadawanych przez to radio. Audycja wywołała wielkie zainteresowanie, słuchacze pisali długie listy do autorki o swoich problemach z dziećmi. Przez wiele lat zainteresowanie to nie słabło. "Zrozumieć dziecko" jest książka zawierającą proste wyjaśnienie trudnych problemów dziecięcych i ułatwiających rodzicom radzenie sobie z nimi. Ukazuje zastosowanie psychoanalizy dla lepszego zrozumienia przeżyć małych dzieci. Pytania stawiane przez rodziców uzyskują odpowiedz mądrego, doświadczonego, a przede wszystkim kochającego i rozumiejącego dzieci lekarza-praktyka. Françoise Dolto – francuska pediatrka i psychoanalityczka. Dolto znana z publikacji naukowych, ale również ze znacznej obecności w mediach, gdzie popularyzowała ideę według której niemowlę oraz dziecko są pełnoprawnymi podmiotami psychologicznymi, w relacji z którymi istotne jest słowo (parole) i rozmowa. Dolto twierdziła, ze dziecko, zaczynając chodzić i zdobywając przez to pewna niezależność, komunikuje już pewna samodzielność i afirmuje się jako jednostka.

Rok wydania: 2002 Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO Wydawnictwo Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 16x24cm Ilość stron: 372 Waga: 0.68 kg EAN: 838887523X TIN: T00753568

Uwagi: Rogi oprawy zagięte, Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, przybrudzona i trochę pożółkła, Niektóre strony troche pofalowane od wilgoci. 

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie