Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Aktorzy i artyści

  • -5%

Zmuszona do małżeństwa pocket

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

TO ZDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ
Bita, upokarzana zawsze marzyła o innym życiu. Marzyła, by wyjść za mąż z miłości
Wstrząsające świadectwo okrutnej tradycji małżeństwa pod przymusem.
Ciało kobiety jest grzeszne od urodzenia, córka jest w oczach ojca wyłącznie domową służącą i paczką z owiniętym w dziewictwo prezentem dla mężczyzny, którego ojciec dla niej wybierze...
TO DZIEJE SIĘ W DZISIEJSZEJ EUROPIE!
Leila urodziła się, dorastała i mieszka we Francji, w marokańskiej rodzinie. Od dziecka o wszystkim, co robiła, decydował ojciec. Matka była całkowicie podporządkowana mężowi. Leila miała dziesięciu braci, którym musiała usługiwać. Od świtu do nocy, zmuszana do niewolniczej pracy, za każde nieposłuszeństwo była brutalnie karana.
Nie chciała się jednak poddać. Marzyła o innym życiu, oczułości, miłości. Jej bunt przeciwko okrucieństwu ojca i braci o mało nie skończył się tragedią. Ale najgorsze było jeszcze przed nią. Ojciec postanowił wydać ją za mąż za starszego od niej opiętnaście lat Marokańczyka, którego nigdy nie widziała iktóry traktował ją jak niewolnicę.
Leila z niezwykłą odwagą walczyła o swoją wolność, o prawo decydowania o sobie, o swoją godność.
Zmuszona do małżeństwa to protest przeciwko wciąż żywemu barbarzyńskiemu obyczajowi małżeństw zawartych pod przymusem, który co roku skazuje tysiące dziewcząt na poniżenie i domową niewolę.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Amber Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 304 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324174430

14,24 zł 14,99 zł
+ -

Opinie