Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Polonistyka

"Złota Epoka" Portugalii i języka portugalskiego

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Złota Epoka" Portugalii i języka portugalskiego to książka, która podejmuje temat w Polsce nowy, dotąd w zasadzie nieopisywany. Owa "Złota Epoka" w dziejach Portugalii to czas, kiedy dokonywały się wielkie wyprawy zamorskie, którym towarzyszył rozwój wiedzy i myśli technicznej, a także zarządzano odkrytymi terenami oraz szlakami handlowymi. Autorka przekonująco pokazała, że " Złota Epoka" kraju była także "Złotą Epoką" języka portugalskiego, który został rozpowszechniony w takich częściach świata, jak Afryka, Ameryka Południowa (Brazylia) oraz Azja.
Mimo że monografia dotyczy czasów stosunkowo odległych, spotykamy w niej wiele terminów współczesnych, takich jak komunikacja międzykulturowa, wielokulturowość, wielojęzyczność czy proces globalizacji, gdyż Autorka skutecznie dowiodła, że wszystkie te zjawiska i procesy rozpoczęły się właśnie w czasach "Złotej Epoki" w Portugalii.
Całość czyta się z wielkim zainteresowaniem ze względu na zawarte w książce ciekawe i nowe informacje, pozwalające zobaczyć Portugalię i jej język w czasach "Złotej Epoki" w innym świetle.
Z recenzji prof. dra hab. Władysława Miodunki

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: UMCS Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 162 Waga: 0.5 kg EAN: 9788322794845

Opinie