Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Fizyka ogólna

Zbiór zadań i problemów z fizyki dla studentów...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Inspiracją do napisania podręcznika było długoletnie prowadzenie zajęć dydaktycznych w formie ćwiczeń rachunkowych i laboratoryjnych z fizyki. Zajęcia były prowadzone dla kierunków ścisłych. Autor jest współautorem podręcznika Ćwiczenia laboratoryjne z fizyki (część I) oraz książki pt. Podstawy fizyki środowiska przyrodniczego.
Prezentowany zbiór zawiera ponad 1000 zadań związanych tematycznie z pełnym zakresem problemów fizycznych, począwszy od mechaniki, a kończąc na fizyce atomowej i jądrowej oraz teorii względności. W przedstawionym zbiorze można wyróżnić kilka rodzajów zadań i problemów, w tym:
- zadania, w których należy obliczyć konkretny parametr fizyczny,
- zadania problemowe, w których należy wykonać obliczenia i analizę zmiany wielkości fizycznej, na podstawie podanej funkcji zmian innych, powiązanych z nią, parametrów fizycznych,
- zadania, których rozwiązanie zawiera wykres otrzymanej zależności,
- zadania, w których wymagane jest zrobienie wykresu przy tak dobranych współrzędnych, aby wykres miał charakter liniowy i znalezienie informacji, jakie wtedy można uzyskać
Tematyka zadań dotyczy obiektów o różnej skali począwszy od obiektów bardzo małych (jądra atomowe, atomy, kwanty), a skończywszy na obiektach astronomicznych.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: UMCS Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 316 Waga: 0.5 kg EAN: 9788322790588

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie