Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Zbiór zadań dla klasy 2

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Zbiór zadań dla klasy 2 jest propozycją adresowaną do nauczycieli, rodziców i uczniów, to zbiór dodatkowych ćwiczeń przydatnych w nauczaniu matematyki, w doskonaleniu matematycznych umiejętności oraz wyrównywaniu braków w tym zakresie. Obejmuje zagadnienia związane z następującymi działami: rozszerzenie zakresu liczbowego do 50, działania na liczbach naturalnych, figury geometryczne, jednostki miar mierzenie czasu, długości, masy, obliczenia zegarowe i pieniężne. Zadania umieszczone w Zbiorze opracowane są zgodnie z zasadą stopniowania trudności, bowiem ważne jest, aby dziecko zachęcone sukcesem podczas rozwiązywania pierwszych zadań, chętniej podejmowało próby rozwiązania kolejnych, nieco trudniejszych.
W Zbiorze umieszczono zatem zadania łatwe i o podwyższonym poziomie trudności, zadania wymagające twórczego myślenia i logicznego rozumowania, zadania tekstowe o charakterze realistycznym, które wskazują na użyteczność matematyki w życiu codziennym. Praca z zadaniami samodzielna bądź pod kierunkiem osoby dorosłej może przyczyni
się do kształtowania umiejętności radzenia sobie z trudnościami, do rozwoju zainteresowań oraz zdolności matematycznych uczniów.
Zachęcamy do korzystania z naszego opracowania, a dzieciom życzymy giętkich umysłów, wytrwałości oraz sukcesów podczas bliskich spotkań z matematyką.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Wydawnictwo Pryzmat Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 80 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365313027

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie