Powrót

Polska

  • -5%

Zapomniane miejsca Łódzkie II poszerzona edycja

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

177 opuszczonych miejsc województwa łódzkiego
Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry hitlerowskie, dziwne pomniki, zabytki techniki.
Ze wstępu:
W województwie łódzkim, jeśli chodzi o zniszczone budowle, dominują niewielkie dworki (szczególnie północna i wschodnia część województwa) lub pałace (zachodnia część województwa). Bardzo mało jest fortyfikacji: właściwie jedynie bunkry w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego i linia Warty, a poza tym pojedyncze przypadki. Zachowało się trochę ruin kościołów i dawnych siedzib szlacheckich z XV i XVI w., o których mało kto wie. Poza tym łódzkie stoi fabrykami (wiele opuszczonych), nie tylko tymi znajdującymi się w Łodzi. Atrakcyjne do zwiedzania są dawne wille fabrykantów, jak także dawne pozostałości kulturowe: cmentarze ewangelickie i żydowskie.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 256 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366704596

40,56 zł 42,70 zł
+ -

Opinie