Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pedagogika przedszkolna

Zanim wkroczy specjalista

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Nauczycielu! Rodzicu!
Publikacja ta powstała jako odpowiedź na Twoje pytania i wątpliwości, które pojawiają się codziennie podczas Twojej pracy z przedszkolakami lub gdy jesteś rodzicem jednego z nich. Jej tematyka odnosi się do trudnych sytuacji do kłopotów dzieci, które manifestują się określonymi zachowaniami.

Książka ta podpowiada:
jak rozumieć te zachowania;
w jaki sposób na nie reagować;
jak wpierać dziecko;
jak, będąc nauczycielem, rozmawiać z opiekunami dziecka i nawiązywać z nimi współpracę;
w jakich sytuacjach interwencja na poziomie przedszkola i środowiska domowego będzie wystarczająca, a kiedy konieczne może się okazać wsparcie specjalisty.

Adaptacja dziecka do przedszkola, problemy z niejedzeniem, uzależnienie od telewizji i urządzeń multimedialnych, onanizm wczesnodziecięcy, izolowanie się dziecka, zachowania agresywne, problemy z dyscypliną, reagowanie na niepowodzenia, rozwód, śmierć w rodzinie, euroemigracja to niektóre spośród zagadnień, które zostały kompleksowo omówione w tej publikacji. Nie powinno więc zabraknąć jej na półce żadnego świadomego nauczyciela i rodzica.

Przejrzysty układ książki zachęca do lektury. Każdy rozdział traktuje o konkretnym problemie. W każdym znalazły się zarówno podstawy teoretyczne poruszanych zagadnień, jak i konkretne propozycje rozwiązań łącznie z gotowymi materiałami do pracy w przedszkolach oraz tekstami bajek terapeutycznych i profilaktycznych. Nauczyciele znajdą tu także wskazówki, jak o sprawach trudnych rozmawiać z rodzicami, a rodzice kompetentne porady, które pomogą im w udzieleniu dzieciom odpowiedniego wsparcia.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 160 Waga: 0.5 kg EAN: 9788364631641

Opinie