Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Finansiści, ekonomiści i biznesmeni

  • -5%

Wzorcowy plan kont dla firm z komentarzem

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Publikacja obejmuje całość zagadnień związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych przedsiębiorców. Autorka biegły rewident omawia funkcjonowanie wszystkich kont przez wskazanie księgowań typowych zdarzeń gospodarczych oraz schematów księgowań bardziej skomplikowanych operacji.
Każde konto opatrzone jest komentarzem, z którego Czytelnik może się dowiedzieć, jakie powinno ono wykazać saldo oraz gdzie tę informację należy umieścić w sprawozdaniu finansowym, sporządzanym zarówno przez duże, jak i małe jednostki, które w tym względzie stosują uproszczenia.
Poszczególne zdarzenia gospodarcze zarówno ich ewidencja, jak i wycena są rozpoznane w świetle polskiej ustawy o rachunkowości, krajowych standardów rachunkowości i przepisów międzynarodowych (MSSF i MSR).
Rachunkowość firmy powinna stanowić zintegrowany system informacyjny do celów rachunkowości finansowej, zarządczej i podatkowej. Wyzwaniem jest jednak odpowiednie skonstruowanie zakładowego planu kont jako podstawy ewidencji w księgach rachunkowych. Nieodzowną pomocą jest w tym zakresie niniejsza kompleksowa publikacja. Zostały w niej przedstawione zasady konstrukcji zakładowego planu kont. Zaproponowany został również przykładowy plan kont jako wzorzec, który można wykorzystać przy opracowywaniu zakładowego planu kont jednostki.
Książka ta powstała, aby być przydatnym narzędziem i merytoryczną pomocą dla każdego księgowego. W przejrzysty i kompleksowy sposób przedstawia praktyczny wymiar rachunkowości funkcjonowanie wszystkich kont, zasady wyboru wyceny oraz rozwiązań ewidencyjnych, udział poszczególnych kont wynikowych w ustaleniu wyniku finansowego.
Małgorzata Trentowska biegły rewident z wieloletnią praktyką zawodową, wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce O/O w Warszawie. Od wielu lat prowadzi szkolenia w ramach obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów. Specjalizuje się w Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej, sporządzaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych grup kapitałowych, rachunkowości w procesie łączenia podmiotów. Jej zainteresowania zawodowe obejmują również zagadnienia związane z organizacją rachunkowości, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji rachunku kosztów w podmiotach prowadzących działalność operacyjną w zróżnicowanym zakresie i rozmiarze.

Wydawnictwo: Infor Stan: Nowa Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 612 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381374965

236,55 zł 249,00 zł
+ -

Opinie