Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Wolności i prawa człowieka w Konstytucji RP

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wejście w życie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. wniosło do polskiego prawa systemowe uregulowanie kwestii wolności i praw człowieka. Uzupełniając ofertę rynku wydawniczego w tym zakresie, przedstawiamy czytelnikom przede wszystkim problematykę konstytucyjno-ustrojową, a także ukazujemy w sposób przekrojowy system wolności i praw człowieka zawarty w rozdziale II Konstytucji.
Prezentowane opracowanie składa się z ośmiu rozdziałów tworzących komplementarną całość. Omówiono w nich: pojęcie, istotę oraz genezę wolności i praw człowieka, godność jako źródło wolności i praw człowieka, kwestię równości wobec prawa, status obywatela i cudzoziemca w państwie, wszelkie wolności i prawa osobiste, polityczne oraz ekonomiczne, socjalne i kulturalne, a także konstytucyjne środki ochrony wolności i praw.
Adresaci:
Książka jest skierowana przede wszystkim do studentów wydziałów prawa oraz nauk politycznych, jak również do wszystkich osób zainteresowanych przedstawianą w niej tematyką.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 280 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380920965

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie