Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Wojenny

Wojna w Abchazji 1992 1993

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Praca niniejsza jest pierwszą w polskiej literaturze historycznej próbą całościowego przedstawienia zbrojnego konfliktu gruzińsko-abchaskiego z lat 1992-1993.
Omawia nie tylko sam przebieg wojny, ale również tło polityczno-etniczne konfliktu. Pokazuje zakulisowe działania rosyjskiej dyplomacji, a także rosyjskich służb specjalnych zmierzające do zachowanie wpływów na Zakaukaziu w momencie rozpadu Związku Radzieckiego.
Książka ta zapoznaje polskiego czytelnika z Gruzją lat dziewięćdziesiątych, gdy państwo to rozdzierane było wojną domową między obalonym prezydentem Zwiadem Gamsachurdią a jego następcą Eduardem Szewardnadze, a także rebeliami mniejszości etnicznych nieoficjalnie wspieranymi przez Federację Rosyjską.
Autorzy przedstawiają wysiłki prezydenta Szewardnadzego do zachowania niepodległości Gruzji w sytuacji, kiedy to niewielkie państwo kaukaskie, przy obojętności zachodnich sojuszników musiało zmierzyć się w Abchazji i Południowej Osetii z potęgą odradzającej się Rosji...

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Inforteditions Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 18x25cm Ilość stron: 311 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365982520 TIN: T02354562

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: zabrudzona, porysowana
Brzegi stron: zakurzone, pożółkłe
Kartki: pożółkłe
Rogi: zagięte
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie