Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Powieści, opowiadania historyczne

Wojna i pokój T.1-2

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Arcydzieło rosyjskiego mistrza
Imponujące dzieło Tołstoja to książka, do której ciągle się wraca. Ta wielowątkowa rosyjska epopeja narodowa opowiada losy obywateli Cesarstwa Rosyjskiego w czasach wojen napoleońskich. Wierne tło historyczne oraz wciągająca fabuła obejmująca bohaterów z różnych klas społecznych sprawiają, że czytelnicy z zapartym tchem śledzą wojenne zawieruchy, wystawne przyjęcia i polityczne decyzje.
Wojna i pokój to powieść, którą trzeba znać jest nie tylko historycznym arcydziełem, ale też inspiracją dla wielu współczesnych pisarzy. Wychwalali ją Fiodor Dostojewski i Gustave Flaubert, a Ernest Hemingway od Tołstoja uczył się pisać o wojnie. Jako nieprzemijający klasyk doczekała się też wielu, również oscarowych, ekranizacji, a najnowszą jest widowiskowy miniserial BBC z 2016 roku.
Znam w życiu tylko dwa prawdziwe nieszczęścia: wyrzuty sumienia i chorobę. Szczęście to tylko nieobecność dwóch nieszczęść.
(z tomu II)

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Zysk i S-ka Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 811 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381161657

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie