Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Własność lokali. Komentarz. Wzory pozwów...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka jest praktycznym przewodnikiem po ustawie o własności lokali dla właścicieli, zarządców nieruchomości, sędziów, adwokatów i radców prawnych.
Komentarz uwzględnia wszystkie dotychczasowe zmiany stanu prawnego wpływające na interpretację ustawy o własności lokali, w tym zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, które weszły w życie w latach 20172020 oraz ustawę z 20.08.2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.
Omówiono m.in., zagadnienia takie jak:
- warunki umownego i sądowego wyodrębnienia lokali,
- pojęcia nieruchomości wspólnej,
- kompetencje wspólnoty mieszkaniowej oraz praw i obowiązków właścicieli lokali,
- tryb podejmowania uchwał we wspólnocie mieszkaniowej,
- kontrola zarządcza właścicieli nad zarządem i podejmowanymi uchwałami.
Publikacja obejmuje także wzory pozwów i wniosków sądowych, które zostały oparte na typowych sytuacjach faktycznych zachodzących pomiędzy właścicielami lokali a wspólnotą mieszkaniową, deweloperem lub spółdzielnią mieszkaniową, przedstawiono także możliwe roszczenia na podstawie przepisów komentowanej ustawy. Uwagi zawarte przy każdym z wzorów wskazują formalne i materialne podstawy danego typu roszczenia oraz odsyłają do uwag komentarza, relewantnych dla danej sytuacji.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 516 Waga: 0.5 kg EAN: 9788382239089

Opinie